Samotesty na covid-19 se stávají nedostatkovým zboží

  7:00
Samotesty mizí z lékáren jak pára nad hrncem. Některé z nich už hlásí vyprodáno. Zájem o ně zvyšuje narůstající počet nakažených a návrat povinného testování zaměstnanců ve firmách.

ilustrační snímek | foto: Petr TopičMAFRA

Sehnat samotest v lékárně je podle mluvčího sítě lékáren Michal Petrova v těchto dnech pro zákazníka doslova oříšek. „Když bude mít štěstí, nebude muset obejít několik lékáren. Ale zpravidla to asi bude nutné, protože tento produkt je teď velmi žádaný.“

Důvodem jsou výpadky dodávek od výrobků. Informaci potvrzuje mluvčí další významné sítě lékáren Veronika Loosová. „Aktuálně je poptávka po antigenních testech obrovská a každým dnem stoupá. Zákazníci obvykle vykoupí zásoby z našich lékáren během pár dnů po jejich naskladnění. Zájem je opravdu veliký. Bohužel v tuto chvíli nemůžeme zaručit, že na všech našich lékárnách jsou samotesty k dispozici. Sice je pravidelně zásobujeme, ale dodavatelé nestíhají. Nemůžeme tak zaručit, že na všech lékárnách testy jsou,“ řekla Loosová.

Antigenní testy chybí i v krajích, kde je situace s covidem nejhorší. Raketovou rychlostí mizí i z lékárny v Uherskohradišťské nemocnici. „To, co se dříve prodávalo celý týden, se dnes prodá za jeden den,“ prozradila mluvčí nemocnice Lucie Sedláčková.

Poslechněte si reportáž ze záznamu:

Autor: Denisa Jeřábková, Rádio Impuls