Pražské Masarykovo nádraží má nové pokladny

  9:29
Nákup jízdenek by měl být na pražském Masarykově nádraží komfortnější. Otevřely se tam nové, moderní pokladny. Ty dosavadní byly umístěné daleko od nástupiště, což byla komplikace jak při nákupu lístků na poslední chvíli, tak pro lidi s omezenou schopností pohybu.
Masarykovo nádraží (ilustrační foto)

Masarykovo nádraží (ilustrační foto) | foto: Wikimedia Commons

Radek Dvořák z vedení Českých drah Rádiu Impuls řekl, že se přepážky otevírají s třítýdenním předstihem. „Přesun pokladen blíže k odjezdu vlaků bylo logickým krokem. Je to také blíže k metru a odjezdovým tabulím. V minulosti bylo vícero variant, kde to může být umístěné, ale toto místo bylo nakonec vybrané jako nejlepší varianta. Můžete tak od nákupu jízdenky jít přímo k vlakům.“

Lepší umístění hned při spuštění pokladen ocenili někteří cestující. „Kolikrát dobíhám na poslední chvíli. Už několikrát jsem byla ve stresu z toho, že vlak nestihnu, protože se lístky prodávaly vždycky za rohem,“ svěřila se náhodně oslovená paní. Přesun do nového pracoviště si pochvalují i oslovené pokladní. „Vybavení je modernější a je tady i klimatizace,“ uvedla pracovnice za přepážkou.

U pokladen jsou také dva dotykové informační panely a tabule s objezdy. Renovace budovy nádraží pokračuje. V plánu je oprava malé secesní sloupové dvorany v přízemí a prostoru v patrech.

Poslechněte si reportáž z místa: