Českou republiku zasype sníh

  8:00
Po teplém Silvestru nás čeká citelné ochlazení a sníh. Chladné počasí bude doprovázet také silný vítr.
Ilustrační snímek

Ilustrační snímek | foto: Luboš KratochvíliDNES.cz

Dnes bude oblačno až zataženo se sněžením, na horách se budou vytvářet sněhové jazyky. Odpolední teploty se budou pohybovat mezi -1 až 3 stupni, díky silnému větru se ale při -1 stupni budeme cítit na -7 stupňů.

Ve čtvrtek bychom si měli podle meteorologů od větru ulevit, převládat ale bude oblačno, na většině území se sněhovými přeháňkami. Citelně se ochladí, ranní teploty klesnou na -3 až -7 stupňů, na sněhové pokrývce až na -10, na horách až na -15 stupňů. Čeká nás ledový den, protože teploty se budou pohybovat od -4 do 0 stupňů.

Pátek bude velmi podobný, obloha bude oblačná místy se sněhovými přeháňkami. Ranní teploty klesnou na -4 až -8 stupňů, na sněhové pokrývce na -10, na horách až na -15 stupňů. Denní maxima se budou i nadále držet na -4 stupních až 0.

Na víkend by měly mrazy mírně polevit, a to díky okluzní frontě, která do nížin přinese smíšené nebo dešťové přeháňky. Ranní teploty budou klesat na -2 až -7 stupňů, přes den naměříme v sobotu -2 až 2 stupně, v neděli -1 až 3 stupně.