Arktický vzduch přinese další sněžení

  9:03
Milovníci zimních sportů se v nadcházejících dnech nemusejí obávat, že by nebyl dostatek sněhu, naopak, sněžit bude i v nížinách. Trvalejší pokrývku ale zastaví teploty kolem nuly.
Ilustrační snímek

Ilustrační snímek | foto: Luděk Ovesný, MAFRA

Dnešek má být nejchladnějším dnem celého týdne. Ledový den, kdy teploty nepřesáhnou bod mrazu, přinese oblačnou až polojasnou oblohu s denními maximy mezi -4 až 0 stupni. Sněžit by mělo zpočátku na horách, během dne i v nižších polohách a na většině území.

Arktické proudění ovlivní počasí i v pátek, kdy se budou ranní teploty pohybovat mezi -8 až -4 stupni, odpoledne kolem nuly. Na většině území bude s postupem frontálního systému sněžit.

Sněžení si užijeme až do soboty, kdy ho v nižších polohách vystřídají dešťové přeháňky, sněžit by mělo už jen v horských oblastech nad 600 metrů n.m. Ranní teploty klesnou na -2 až 2 stupně, hrozit bude vznik náledí. Odpolední maxima vystoupají k 1 až 5 stupňům.

I v neděli zůstane obloha zatažená, sníh se objeví v oblastech nad 400 metrů n.m., a to zejména na Moravě a ve Slezsku, v Čechách to bude až nad 600 metrů n.m. Ranní minima klesnou na -2 až 2 stupně, odpolední teploty se budou v Čechách pohybovat mezi 0 až 4 stupni, na Moravě a ve Slezsku mezi -2 až 2 stupni.

Meteorologové varují, že na celém území republiky hrozí o víkendu tvorba zmrazků a náledí, na horách se mohou objevit i závěje. Podobný charakter počasí pak předpovídají i pro příští týden. Obloha by měla zůstat nadále zatažená se sněhovými a smíšenými přeháňkami a průměrnými teplotami kolem nuly.