Theophilos a spol. se představili veterinářům, všichni adepti mohou jít Velkou

  10:00
Veterináři pustili všech 18 koní na start Velké pardubické. Kondiční a veterinární prohlídku musí absolvovat všichni její potenciální účastníci. A letos neměla odborná komise výhrady ke startu žádného z nich.

Symbolicky jako prvního přivádí vodička Pavla Váňová loňského vítěze Theophila. Zatím o nic nejde, a tak se pořadí podle startovních čísel nevyžaduje.

Je třeba čtečkou na levé straně pod hřívou zkontrolovat čip, s „koňskou občankou“ a poté zaklusat, aby veterináři viděli, zda kůň nekulhá.

Zkušené Váňové nemusí nikdo vysvětlovat, co potřebují veterináři vidět. Sama se rozbíhá vedle Theophila. Nutit do klusu ho nemusí. Temperamentního hnědáka sice již přešla pověstná alotria, ale i tak s chutí kluše po betonové cestičce na předvadišti.

„Vypadá frisch,“ ozývá se z hloučku přihlížejících. Mají pravdu, valach si s chutí poklusává, svaly na něm lehce pohrávají. Veterináři pod vedením šéfa heřmanoměstecké veterinární kliniky Petra Přikryla nemají k hnědákovi jedinou výhradu.

„Děkuju,“ loučí se Váňová a mizí s Theophilem ve stájích. 

Zkušený 12letý  veterán Catch Life bere „veterinárko“ jako procházku a ke klusu jej musí vodička nutit.V klidu vyklusá rovinku a jeho tým jej okamžitě halí do deky.

Veterináři postupně prohlížejí další účastníky. Jen trenérky Kvapilová s Kabelkovou své ryzáky přivádějí osobně.

Většinu koní zatím jejich tým jen důkladně vyčistil, na úpravu hřívy, zapletení ocasu a dalších zkrášlovacích úprav mají jejich ošetřovatelé, tedy spíše ošetřovatelky, času dost.

Do 16:40 hodin, kdy se 18 účastníků vydá vstříc Taxisu.

Autor: