Festival medu a písničky již počtvrté ukáže krásy včelaření

  19:53
Areál muzea Fojtství v Kopřivnici bude po roce opět hostit třídenní multižánrový Festival medu a písničky. Akce, která začne ve čtvrtek 7. září, je dle slov pořadatelů určená všem fajn lidem.
Takové rojení včelaři už u každého úlu nevidí. Teď jim z části zejí prázdnotou.

Takové rojení včelaři už u každého úlu nevidí. Teď jim z části zejí prázdnotou. | foto: Martin Veselý, MAFRA

Festival medu a písničky přináší do Kopřivnice již čtvrtým rokem program určený jak zájemcům o včelaření, nadšeným včelařům, tak široké veřejnosti, kterou chce s tímto řemeslem blíže seznámit.

„Také letos zůstaneme u osvědčeného scénáře tří tématických dnů, kdy první, tedy čtvrtek, je věnován medovině, vínu a burčáku, pátek perníku a guláši a na sobotu se dá jednoduše říct, bude přichystána včelařská pouť,“ sdělil hlavní organizátor akce a předseda Základní organizace Českého svazu včelařů Tomáš Kostelník.

Vzhledem k tomu, že hlavní myšlenkou Festivalu medu a písničky je osvěta o náročné práci včelařů, budou všechny tři dny protkané odbornými přednáškami a ukázkami práce se živými včelami. Včelaři by tak chtěli zaujmout nejen dospělé, ale zejména děti.

„Proto jsme si jak pro děti z mateřských škol, tak pro žáky základních škol připravili včelařské soutěže a workshopy odhalující krásu včelaření,“ prozradil Tomáš Kostelník.

Doprovodný program Festivalu medu a písničky bude pestrý. Na své si přijdou jak příznivci folkloru, country i rocku. V rámci akce vystoupí cimbálová muzika Radhošť, folklorní soubor Drienovec z Bánovců nad Bebravou, rocková legenda Limetal, místní kapela Sunar Rock a hvězdou čtvrtého ročníku Festivalu medu a písničky se stane populární valašskomeziříčská formace Mňága a Žďorp.

„Dále se návštěvníci mohou těšit na Divadelní soubor Kotouč Štramberk s tragikomedií Truchlící pozůstalí, v pátek a sobotu pak je pro děti připravená loutková scéna divadla z Přerova s pohádkami Boty dělají kocoura a S pohádky do pohádky s Budulínkem. Ani letos nebudou návštěvníci ochuzeni o řemesla. K vidění budou ukázky prací řezbářů, perníkářů, kovářů, svíčkařů,“ doplnil informaci organizátor.