EKOpark podporuje zdravý životní styl

  6:00
Také na podporu regionu, cestovního ruchu, ale i kultury a sportu se chce zaměřit volnočasový EKOPark, který druhým rokem vyrůstá téměř v centru Liberce. Spolupracovat chce přitom s městem Liberec. Se vším, co tato oáza klidu a zeleně nabízí, se při návštěvě seznámil primátor města Tibor Batthyány. Prostorem o rozloze téměř 10 tisíc metrů čtverečních ho provedl tvůrce EKOparku Stanislav Šťastný.

Stanislav Šťastný (na snímku) žil dvacet let v paneláku, teď chce proto městským dětem nabídnout pobyt v přírodě. | foto: Jan Pešek

„Měl jsem to potěšení se s projektem blíže seznámit a dovedu si představit bližší spolupráci. Líbila se mi myšlenka pořádání akcí společně s městem, ať už by šlo o regionální trhy nebo o různé sportovní či kulturní akce. Celý prostor je zajímavý a dobře dostupný,“ řekl Tibor Batthyány s tím, že EKOPark má dobré předpoklady stát se dalším významným vyhledávaným výletním cílem Liberce.

Jednou z vizí EKOparku je právě podpora lokální ekonomiky. Chce nabídnout prostor místním farmářům, regionálním výrobcům a dodavatelům. „Od začátku máme v plánu oslovovat regionální výrobce a jejích produkty nabízet v našem parku. Za pomoci těchto produktů chceme podporovat zdravý životní styl,“ uvedl Stanislav Šťastný.

Stejně tak chce EKOpark nabízet kulturní vyžití. „Hlavní kulturní myšlenkou je podpora mladých začínajících a regionálních umělců, kterým nabízíme prostor pro jejich exhibici a realizaci jejích tvorby. Inspirovali jsme ve světě a vytvořili otevřenou scénu, kde mladí umělci mohou ukázat svůj talent všem návštěvníkům,“ vysvětlil Šťastný. Pro sportovní účely a zdravý životní styl je v parku k dispozici venkovní posilovna pro procvičení celého těla. „Rádi bychom také pozvali fotbalisty Slovanu, přeci jen jsou to naši nejbližší sousedé,“ doplnil tvůrce EKOparku.

Volnočasový EKOPark otevřel letos své brány veřejnosti v polovině května. Tříhodinový bohatý program s názvem představil návštěvníkům jak celý park, tak ukázky většiny volnočasových aktivit, které bude od června letošního roku EKOPark provozovat.

Všichni návštěvníci se mohli do celého programu aktivně zapojit. Na vyhlídkových plošinách se cvičila jóga a Thai či včetně čajového rituálu, v části venkovního workout – crossfit sportoviště probíhala ukázka létající jógy, pole dance a kruhového kondičního cvičení pod vedením profesionálního trenéra z Boot campu. Maminky s malými dětmi nejen v kočárcích se zapojily do cvičení s Baby fitness. Zájemci si mohli vyzkoušet i sebeobrannou techniku Krav maga a společně si zatančit pod vedením ILMA Agency s juniorskými mistry světa v latinskoamerických tancích. Dalším doprovodným programem byly tematické ekodílníčky a vědecký workshop „Věda nás baví“. V romantické lesní kavárně mohli lidé ochutnat kávu i domácí limonády. EKOPark Liberec touto akcí opět zpřístupnil své prostory veřejnosti. Pro návštěvníky však bude v letošní sezoně otevřen pouze v rámci organizovaných akcí a workshopů.

Více o projektu EKOPark Liberec:

Téměř v centru Liberce roste přírodní První volnočasový EKOPark zaměřený na ekologii, sport a aktivní odpočinek. Svým návštěvníkům nabízí široké spektrum aktivit: relaxační prvky určené pro pobyt v přírodě, piknikové paloučky, místa pro pozorování a naslouchání zvukům přírody, naučné přírodovědné stezky pro děti, obří pískoviště, interaktivní hmyzí hotely, kontaktní mini zoo, čapí hnízdo z větví, dětské bukové bludiště, přírodní stezku pro chůzi na boso, venkovní skandinávské wellness, interaktivní javorový altánek, venkovní prostor pro lukostřelbu, kuželky a mnoho dalšího. Pro sportovní účely a zdravý životní styl je v parku k dispozici crossfit -workoutové hřiště – venkovní posilovna pro procvičení celého těla.

EKOPark nabízí pod širým nebem možnost pořádání přednášek, workshopů, koncertů, divadelních představení, letních promítání, víkendových akcí, příměstských táborů, volnočasových aktivit, sportovních a vzdělávacích kurzů v přírodě.