Letošní veletrh Salima představuje i minipivovary

  9:00
Novinky a trendy ze světa potravinářství představuje na brněnském výstavišti Mezinárodní potravinářský veletrh Salima. Potrvá do 2. března a novinkou letošního roku je Festival chutí. Na něm se představí padesátka minipivovarů.

Ocenění Zlatá Salima se uděluje jednou za dva roky a svým formátem a významem nemá v Česku konkurenci. | foto: Veletrhy Brno

Salimu doplní i další veletrhy z příbuzných oborů – vinaře potěší Vine, pro pekaře a cukráře je určen veletrh MBK, zařízení pro obchod, hotely a různá stravovací zařízení budou prezentována na veletrhu Inteco. Poprvé se letos uskuteční i Mezinárodní veletrh potravinářských technologií Salima Technology. Ten se zaměří na stroje a zajímavosti v oblastech automatizace a robotizace v odvětví. Přehlídka potravinářského průmyslu tak zabere pavilony A, V a C.

Kulinářské speciality ze všech koutů světa budou k vyzkoušení v pavilonu A. Na veletrhu se představí dodavatelé masných výrobků, potravinářských přísad, mléčných výrobků, cukrovinek, čajů, kávy, alkoholických i nealkoholických nápojů. Návštěvníci mohou vše ochutnat i zakoupit. Velké zastoupení budou mít zahraniční výrobci např. z Běloruska, Estonska, Itálie, Maďarska, Řecka, Slovenska nebo Tuniska. Představí se také výrobky s označením Regionální potravina.

Potravinářské veletrhy se neobejdou bez doprovodného programu. Atraktivní bude třeba Gastrofest, na kterém se představí špičkoví kuchaři s bohatými zkušenostmi z českých i zahraničních kuchyní.

Potravinářskou událost letos nově doplní Festival chutí, který se uskuteční v pavilonu C od 1. do 3. března. Osloví zejména všechny milovníky dobrého jídla a pití. Jeho hlavní částí bude festival minipivovarů, na němž se představí na 50 českých i moravských producentů piv. K ochutnání budou stovky pivních vzorků a také jedinečné pivní speciály.

Více informací o veletrhu naleznete na https://www.bvv.cz/salima/.