Minipivovary se představí v Prachaticích již tuto sobotu

  8:30
Už jen pár dní zbývá do 3. ročníku Festivalu piva Prachatice. Ten proběhne za účasti 14 minipovarů na prachatickém Velkém náměstí v sobotu 12. srpna v čase od 12.00 hodin do půlnoci.
Ilustrační snímek

Ilustrační snímek | foto:  Jan Zátorský, MAFRA

Těšit se můžete nejen na oba domácí pivovary ( Prachatický pivovar a Pivovar Lachtan ) ale také na nováčky jako je Pivovar Horní Chrášťany, Zámecký pivovar Blatná, Pivovar Helf, Pivovar Krušnohor, Pivovar Radobyčice nebo Šumavský pivovar Vimperk. Do Prachatic se opět vrátí prezentovat svá piva např. Pivovarský dvůr Zvíkov, Libocký pivovar nad Šárkou nebo Pivovar Malt a další.

Stejně jako v předešlých ročnících bude festival doplněn hudebním programem. V pravé poledne rozezní náměstí Starošumavská dechovka následována písničkářem Václavem Koubkem a kapelami Dixie Hot Licks a TiNG.

Za zmínku určitě stojí také výstava obalového a nápojového skla s názvem „Do čeho se dříve čepovalo“, kterou při příležitosti Festivalu piva uspořádalo Prachatické muzeum.

Pokud se chcete dozvědět něco o tom, jak vypadá proces vaření piva, využijte nabídky komentovaných prohlídek Prachatického pivovaru. K dispozici bude také náš informační stánek festivalu, kde bude možné zakoupit vlastní festivalový půllitr s logem Festivalu piva.

Veškeré podrobnosti najdete na facebookovém profilu festivalu www.facebook.com/festivalpivaprachatice.