Firma chce u Litvínova pálit průmyslový odpad, plánuje ho měnit na elektřinu
Mezi Litvínovem a Mostem možná vznikne spalovna průmyslových a nebezpečných odpadů. O její výstavbu usiluje pražská firma ZOE Waste. V areálu by chtěla likvidovat mimo jiné odpady z přilehlé skládky Celio, která se „proslavila“ mnoha požáry a nelegálním uložením toxického styrenu. Zařízení má fungovat i jako zdroj energie – teplo ze spalování se přímo na místě promění v elektřinu.
Principiálně bych se tomu asi nebránil. Na druhou stranu si myslím, že naše obec už toho má kolem sebe víc než dost – chemičku, Celio i uhelné lomy.
Jaroslav Sikorastarosta Mariánských Radčic
Článek je součástí iDNES Premium. Více informací na webu iDNES.cz
Další zprávy
Most je po opravě samá vada. Podle města se nepovedla, stát chystá další
Firma odmítá odstranit z ulic reklamní tabule, město všechny zakrylo plachtami