Firma chce u Litvínova pálit průmyslový odpad, plánuje ho měnit na elektřinu

Mezi Litvínovem a Mostem možná vznikne spalovna průmyslových a nebezpečných odpadů. O její výstavbu usiluje pražská firma ZOE Waste. V areálu by chtěla likvidovat mimo jiné odpady z přilehlé skládky Celio, která se „proslavila“ mnoha požáry a nelegálním uložením toxického styrenu. Zařízení má fungovat i jako zdroj energie – teplo ze spalování se přímo na místě promění v elektřinu.

Principiálně bych se tomu asi nebránil. Na druhou stranu si myslím, že naše obec už toho má kolem sebe víc než dost – chemičku, Celio i uhelné lomy.

Jaroslav Sikorastarosta Mariánských Radčic

Článek je součástí iDNES Premium. Více informací na webu iDNES.cz

Právě hrajeme Právě vysíláme

Dopoledne s dobrým Korcem

09.00-12.00
Přehrát rádio Pozastavit rádio

KAREL GOTT

TREZOR

Následuje 12.00-15.00
Avatar

Impulsy Honzy Benešovského