Vězeň utekl okénkem na toaletě. Místo pár měsíců mu hrozí další roky navíc

Z nestřeženého pracoviště ve Stráži pod Ralskem utekl v úterý ráno vězeň, kterému přitom zbývalo za mřížemi už jen několik měsíců. Na dočasnou svobodu se protáhl okénkem na toaletě. Policisté ho dopadli o hodinu později. Nyní mu hrozí dalších pět let ve vězení.

Muž unikl dvacet minut po páté hodině ráno. „Utekl, když byl nasazený na práci jako pomocná síla v kuchyni ve vzdělávacím institutu ve Stráži pod Ralskem,“ uvedla policejní mluvčí Ivana Baláková.

Podle ní se nejednalo o nebezpečného vězně. „Byl odsouzený za majetkovou trestnou činnost, zbývalo mu jen pár měsíců za mřížemi,“ podotkla Baláková.

Z věznice Ostrov se pokusil utéct vězeň, proboural strop

Muž utekl okénkem na toaletě. „Když jsme to zjistili, nasadili jsme více hlídek – z České Lípy, ze Stráže a z Doks. O hodinu později ho v lese vypátrala hlídka z České Lípy, která měla indicie, kudy se pohybuje. Zadržení se nebránil, nekladl odpor. Přesto se dopustil maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. Nyní mu hrozí až pět let ve vězení,“ dodala Baláková.

Jiný vězeň se na začátku května pokusil uprchnout z věznice Ostrov na Karlovarsku. „Proboural strop, ale díky pozornosti a rychlému zásahu příslušníků byla situace okamžitě pod kontrolou a k samotnému útěku nedošlo,“ sdělila mluvčí zařízení Andrea Eisenkolbová.

Od pátku 1. května pátrali policisté po uprchlém vězni z věznice v Jiřicích na Nymbursku. Nakonec jej dopadli v neděli 3. května v podvečer.

Právě hrajeme Právě vysíláme

Odpolední Impuls

15.00-18.00
Přehrát rádio Pozastavit rádio

KAREL GOTT & MARCELA HOLANOVÁ

ČAU LÁSKO

Následuje 18.00-20.00
Avatar

Večerní Impuls