iDNES.cz

Místo nejlepšího pervitinu, označil vtipálek Palmovku na mapách. A lidé uvěřili

  15:12
Neznámý šprýmař před několika lety označil na Google mapách jedno z míst na pražské Palmovce jako Piko Palm Beach. Lokalita je totiž známá množstvím drogově závislých lidí, kteří se v okolí pohybují. A lidé začali recesisticky označené místo hodnotit, udělili mu plný počet hvězd. V brzké době by se však lokalita měla dočkat rekonstrukce.

Palmovka | foto: Radek Vebr, MAFRA

Na adrese Zenklova 305/11 tak několik let bylo označené místo jako Piko Palm Beach. Pin označující lokalitu byl označený piktogramem fotoaparátu, tedy jako tip k vidění. V současné době již mapy při zadání názvu místo neukážou.

Skvrny a proměny Prahy: Nevlídná Palmovka, omšelý Eden i povedená čtvrť u zálivu

O podivné recesi informoval server PrahaIN, který tvrdí, že místo tak bylo označené již čtyři roky. Za tu dobu jej hodnotilo osm uživatelů Google, shodně plným počtem hvězd. „Nejlepší pervitin v celé Praze!“ citoval server jedno z hodnocení. Hodnotitelé měli taktéž doporučovat noční návštěvu místa.

Palmovka je v současnosti totiž známá svým nevlídným prostředím, přestože se jedná o jeden z důležitých dopravních uzlů v Praze 8, kde se setkávají linky tramvají, autobusů i metro. V lokalitě se často pohybuje množství drogově závislých lidí.

V budoucnu má lokalita projít rekultivací, vzniknout má náměstí Bohumila Hrabala, přibýt zeleň a má dojít i k investici do dopravy. Městská část Praha 8 to chce stihnout do roku 2025.

V nyní rozestavěné budově, kterou se město snaží dostavět, by mohla v budoucnu sídlit evropská kosmická agentura.

Mapy poskytuje © SHOCart a přispěvatelé OpenStreetMap. Společnost SHOCart je tradiční vydavatel turistických a cykloturistických map a atlasů. Více na www.shocart.cz

Google mapy jsou jednou z nejdostupnějších možností zobrazení map a orientace ve městě pomocí technologií v telefonu. Přidat místo do map lze skrze funkci Přidat chybějící místo, kterou aplikace nabízí v menu. Úpravy mapy se tak může účastnit v podstatě kdokoliv.

8. prosince 2015

Autor:
zpět na článek