Průkazy po zesnulých i falšování. Řidiči zneužívají parkovací karty pro invalidy

  15:24
Pražští strážníci se v únoru zaměřili na kontrolu parkovacích karet pro tělesně postižené lidi. V centru metropole odhalili hned sedm řidičů, kteří je používali neoprávněně. V několika případech hříšníci využívali průkazy po zesnulých, jeden muž se sám přiznal, že vytvořil plagiát.

„Průkazy byly řidičům odebrány, v jednom případě vzniklo podezření na falzifikát, proto si případ převzala státní policie. V několika případech řidiči využívali průkaz po zemřelých,“ uvedla městská policie v Praze na Facebooku.

Provinilí měli podle ní podobné výmluvy. „Tvrdili, že autem přijeli rodiče, na které je průkaz vystaven, nebo invalidní osobu jen přivezli a čekají na ni,“ popsali strážníci.

Jejich tvrzení však vyvracejí kamerové záznamy, na kterých lze vidět, jak dotyční na vyhrazeném parkovacím místě zaparkovali. A to bez doprovodu oprávněného účastníka. Platnost průkazů si navíc strážníci ověřují u jejich vydavatelů.

Pražské ulice plní stojící auta, popojet na parkoviště se řidičům nechce

U muže, který zaparkoval na místě pro invalidy v Pařížské ulici, pak policisté zjistili, že si okopíroval průkaz své manželky a na kopii nalepil padělaný hologram.

Za uplynulý rok řešily hlídky městské policie celkem 11 002 případů, kdy řidiči neoprávněně zaparkovali na místech pro invalidy. Celkem za přestupky uložili 1 826 pokut v celkové výši 952 300 korun a 8 774 přestupků oznamovali správnímu orgánu. Policie připomíná, že se jedná o dvoubodový přestupek.

Autor: