iDNES.cz

Zloděj si troufl ukrást kolo u náměstí, stačilo mu pár vteřin

  17:30,  aktualizováno  29. června 17:58
Olomouckým policistům se po téměř třech měsících podařil posun při vyšetřování krádeže kola, k níž došlo v centru města. Hledali kvůli tomu muže a ženu, kteří se v místě pohybovali, a žádali proto veřejnost o pomoc při jejich identifikaci či nalezení.

Ilustrační snímek | foto: Leila Hamdanovápro iDNES.cz

„Médiím i veřejnosti děkujeme za spolupráci, policisté totožnost obou osob již znají,“ uvedla po více než měsíci olomoucká policejní mluvčí Petra Vaňharová.

Policie zveřejnila 17. května žádost o pomoc s nalezením muže a ženy či zjištěním jeho identity společně s videozáznamem z kamer, které zachytily krádež kola maskovaným zlodějem.

Kolo nechal jeho majitel v úterý 4. dubna zamčené v ulici 28. října, která sousedí s Horním náměstím, navíc kousek od vchodu do obchodního domu a restaurace. Ani na takovém místě, byť v době krádeže o půl osmé večer už nebylo tak zaplněné lidmi jako přes den, ale bicykl nezůstal v bezpečí.

Podle zveřejněných záběrů se k němu přiblížil zloděj se zakrytou tváří a kapucí přes hlavu. Po rychlé obhlídce situace vytáhl z batohu štípací kleště a s jejich pomocí se zbavil zámku. Poté na kolo v hodnotě třinácti tisíc korun nasedl a odjel.

AKTUALIZACE: Záběry odstraněny po zjištění totožnosti muže a ženy.

Autor:
zpět na článek