iDNES.cz

Muž vyfoukl pneumatiku, aby sundal botičku od exekutora. Hrozí mu vězení

  16:22
Vyzrát na exekutora se pokusil osmačtyřicetiletý muž z Aše. Sám si totiž z auta sundal botičku, kterou si vysloužil kvůli svému dluhu. Za to mu teď hrozí vězení.

Řidič při sundavání poškodil botičku, kterou mu na auto nasadil exekutor. | foto: Policie ČR

Minulé pondělí nasadil exekutor muži na jeho vůz botičku. Ještě tentýž den ale muž své vozidlo potřeboval údajně kvůli práci a rozhodl se botičku sundat. Přitom od exekutora moc dobře věděl, že jeho auto je zabavené.

„Nejdříve to zkoušel přineseným šroubovákem, ale to se mu nepodařilo a u botičky navíc poškodil zamykací mechanismus. Následně vypustil pneumatiku a botičku z ní sundal. Tu poté odnesl do sklepa, dohustil pneumatiku a osobním automobilem z místa odjel,“ uvedl krajský policejní mluvčí Jakub Kopřiva.

Dlužník pak dva dny s autem jezdil a poté ho zaparkoval v jiné ulici. Překvapení pak čekalo na exekutora, který vozidlo kvůli odtahu hledal na původním místě. Zavolal tedy policii.

„Osmačtyřicetiletý muž následně policistům přiznal, že botičku demontoval a s automobilem odjel. Poškozený technický prostředek k zabránění pohybu vozidla vydal policistům,“ řekl Kopřiva.

Policisté nyní výtečníka vyšetřují kvůli neoprávněnému užívání cizí věci. Ve vězení za to může skončit až na dva roky.

Autor:
zpět na článek