iDNES.cz

Zdrogovaná řidička nabourala auto se třemi dětmi, dřív ujížděla policistům

  10:38
Nehodu, při které zdrogovaná řidička narazila do auta před sebou, vyšetřují policisté na Strakonicku. Stejná žena před měsícem ujížděla pod vlivem drog policejní hlídce na Písecku.

Nehoda se stala minulou středu po 12. hodině. Řidička vozu Škoda Fabia jela ve směru od Vacova do Čestic, ale v obci Dřešín nezvládla řízení. Nedobrzdila a zezadu narazila do vozu Renault Mégane Scénic, který po nárazu ještě naboural do zdi domu. Jela v něm žena se třemi dětmi, jedno utrpělo lehké zranění.

„Když 42letá žena vylezla z fabie a promluvila, bylo jasné, že je pod vlivem návykových látek. Její chování bylo zmatené a pohyby nekoordinované,“ popsala strakonická policejní mluvčí Jaromíra Nováková.

Test na drogy byl pozitivní na látky amfetamin/metamfetamin. Lékařské vyšetření spojené s odběrem krve a moči žena odmítla. A co víc, za volantem neměla co dělat, protože má uložený zákaz řízení všech motorových vozidel.

Policisté jí zakázali další jízdu, auto nechali odtáhnout a na místo přivolali záchrannou službu. Ženu stíhají za maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání.

Navíc zjistili, že stejná žena v jiném autě před měsícem ujížděla před hlídkou píseckých policistů, kteří ji chtěli zastavit, protože řídila vůz s rozbitým čelním sklem. I tehdy byla pod vlivem drog.

Mapy poskytuje © SHOCart a přispěvatelé OpenStreetMap. Společnost SHOCart je tradiční vydavatel turistických a cykloturistických map a atlasů. Více na www.shocart.cz

Autor:
zpět na článek