Máte rádi bílé maso? Opilá žena nesmyslnými telefonáty blokovala tísňovou linku

  10:18
Silně podnapilá žena z Otrokovic opakovaně volala na tísňovou linku policie a zdravotnické záchranné služby. Během jednoho dne to bylo dohromady 21 telefonátů. Za přestupek na úseku zákona o elektronických komunikacích jí ve správním řízení hrozí pokuta až do výše 200 tisíc korun.

Jednačtyřicetiletá žena z Otrokovic zavolala v jediném dni celkem patnáctkrát na linku tísňového volání policie a šestkrát na linku tísňového volání zdravotnické záchranné služby s různými nesmyslnými informacemi.

„Například potřebovala policistům sdělit, kolik peněz ji stál pohřeb nebo ji zajímalo, zda mají policisté rádi bílé maso. Po upozornění operačního důstojníka, že se v těchto případech nejedná o tísňové volání, se většinou stala agresivní a útočila na policisty různými vulgarismy,“ přiblížila mluvčí krajské policie ve Zlíně Monika Kozumplíková.

Padají nadávky, za zneužívání tísňové linky mohou i praktici, říká operátorka

Po několikátém bezdůvodném volání vyslal operační důstojník do jejího místa bydliště hlídku policistů z Otrokovic. Žena policistům sdělila, že vaří polévku a že má zlomené všechny končetiny.

„Na první pohled zraněná nebyla, nicméně policisté tušili, že je v patnáct hodin odpoledne silně pod vlivem alkoholu. Nemýlili se. Dechová zkouška u ní ukázala hodnotu 2,46 promile alkoholu,“ doplnila mluvčí.

Aby policisté zamezili neustálému blokování tísňových linek, ženu zajistili a po prohlídce lékařem převezli do protialkoholní záchytné stanice. Nebylo to přitom poprvé, stejný přestupek u této ženy řešili policisté už v loňském roce a to hned dvakrát.

Autor: