Zloději na útěku hodili před policejního psa kolo, ten je vyčenichal ve sklepě

  10:36
Marně se snažili dva mladí zloději ukrýt před policií ve sklepních chodbách jednoho z bytů v centru Zlína. Muže, kteří krátce předtím odcizili jízdní kolo, tam vyčenichal služební pes Gen. Navíc vyšlo najevo, že starší z nich má na svědomí sérii krádeží ve sklepích, prodejnách i garážích. Oběma hrozí vězení.

Na svůj prozatím poslední lup se vydali dva muži ve věku 19 a 22 let v minulém týdnu.

„Obyvatelka jednoho z bytových domů v centru Zlína přivolala policisty uprostřed noci, protože slyšela rány ze sklepních prostor, a bála se, že jsou uvnitř zloději. Nemýlila se,“ popsala zlínská policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

Na místo vyrazila prvosledová hlídka policistů společně s psovodem a služebním psem. Ten střežil vstup do domu, zatímco policisté prohledávali průchozí sklepy v domě s několika vchody.

Když najde bombu, nesmí policejní pes štěkat. Vše pro něj musí být hrou

„Zanedlouho vyběhli ze sklepa dva muži, kteří před psovoda se psem hodili odcizené jízdní kolo, aby mu zabránili v jejich zadržení a získali tím čas na útěk,“ líčila Kozumplíková.

Pachatelé při útěku odhazovali další věci jako například páčidla nebo rukavice. Poté se opět snažili ztratit ve sklepních chodbách. „Svým neomylným instinktem je vyhledal policejní pes,“ zmínila mluvčí s tím, že oba mladíci skončili v policejní cele.

Brzy se navíc ukázalo, že starší z nich takto řádí už nějakou dobu. „Na svědomí má minimálně 21 krádeží, kradl z prodejen, garáží nebo sklepů. Zajímaly ho parfémy, jízdní kola, nářadí nebo potraviny či alkohol,“ přiblížila Kozumplíková. V některých případech se zloděj pouštěl do akce sám, jindy mu vypomohl některý z kumpánů.

„Škoda, kterou způsobil odcizením věcí a poškozením zámků nebo dveří, činí téměř 400 tisíc korun,“ informovala Kozumplíková.

VIDEO: Zloděj u dodávky propíchl pneumatiku, pak řidiče při opravě okradl

Ani mladší z dvojice není žádným svatouškem. Aktuálně je totiž v podmínce pro předchozí trestnou činnost.

Policisté pro dvojici žádali umístění do vazby, ale soudce okresního soudu jim nevyhověl. Oba muži jsou tedy po několika dnech strávených v policejní cele znova na svobodě.

„Starší z nich by mohl za mřížemi strávit až pět let, mladšímu hrozí tři roky odnětí svobody,“ doplnila mluvčí.

Autor: