Vánoční trhy ve Zlíně letos potrvají déle a použijí vratné kelímky

  11:22
V sobotu 30. listopadu dopoledne začínají adventní trhy na náměstí Míru ve Zlíně. V neděli se tamtéž v 17:45 rozsvítí vánoční strom, živá jedle kavkazská. Program zahájí Valašský soubor Kašava a poté zazpívá Anna K.

Vánoční trhy na náměstí Míru ve Zlíně. | foto: Zdeněk Němec, MAFRA

„Vánoční trhy jsme nově prodloužili, začínají o den dříve a potrvají až do Štědrého dne,“ uvedl zlínský primátor Jiří Korec.

Na náměstí v následujících dnech a týdnech vystoupí No Name, Anna K, Michal Hrůza, Voxel, Martin Chodúr a další. Koncerty se budou konat na velkém pódiu i v kryté „vánoční stodole“, doprovodný program nabídne ledové sochaře, anděle na chůdách, stezku Letem vánočním světem či třídenní Starobylé Vánoce, které ukážou české vánoční tradice.

Fotogalerie

Město v rámci trhů poprvé vyzkouší systém vratných kelímků, záloha bude 50 korun. V prodeji budou také plechové hrníčky s designem baťovských domků v zasněžené krajině.

Novinkou je, že část stánků zůstane otevřená až do 1. ledna.

„Lidé, kteří zamíří mezi svátky na náměstí, si tak budou moci dát něco dobrého na chuť nebo na zahřátí a povykládat si,“ řekla vedoucí oddělení cestovního ruchu a informací zlínské radnice Eva Manišová.

Vánoční akce chystají i další města v regionu. Na kroměřížském Velkém náměstí se koná jarmark s koncerty, který vyvrcholí rozsvícením vánočního stromu ve čtvrtek 28. prosince v 16:30. Další adventní program připravil místní Dům kultury od 5. do 12. prosince, do 22. prosince potom bude následovat Advent na radnici.

V Uherském Hradišti rozsvítí v pátek v 17 hodin desetimetrovou jedli na Masarykově náměstí, akci doplní videomapping. V sobotu začne kulturní program, ale až do 13. prosince budou při něm otevřené pouze stánky s občerstvením. Teprve poté odstartuje klasický jarmark.

V pátek se dočkají také lidé v Rožnově pod Radhoštěm, kde startují v 16 hodin a hodinu poté se rozzáří vánoční strom na Masarykově náměstí.

Ve stejný den začne již dopoledne program na náměstí 3. května v Otrokovicích, odpolední slavnostní akce potrvá od 16.30 do 19 hodin.

Ve Valašském Meziříčí se nazdobený strom rozsvítí až příští pátek 6. prosince při Mikulášském jarmarku.

Autor: