Zdravotníci z Uherského Hradiště jsou negativní, mohou zpět do práce

  8:46
Po dvou týdnech se pracovníci multioborové jednotky intenzivní péče v Uherskohradišťské nemocnici mohou vrátit do práce. I výsledky opakovaného testování jsou negativní. Potvrdil to ředitel nemocnice Petr Sládek.

„Testy dopadají dobře a téměř všechny zdravotníky můžeme bez obav a po konzultaci s krajskou hygienickou stanicí pustit do provozu,“ ujistil Sládek.

V polovině července vedení uzavřelo multioborovou JIP z důvodu výskytu koronaviru. Zotavují se tam pacienti po nejrůznějších chirurgických operacích. Pozitivní testy tehdy mělo deset zaměstnanců a jeden pacient.

Z obavy před možným dalším šířením zavedla nemocnice okamžitě nezbytná opatření a začala trasovat a testovat kontakty.

Pacienti, u kterých se předpokládalo, že budou po operaci potřebovat intenzivní péči, byli po dobu výpadku směřováni do nemocnice ve Zlíně nebo Kroměříži. 

V karanténě zůstalo všech 30 zaměstnanců multioborové JIP. Zastavil se také příjem pacientů na interní JIP. Celkem hygiena nechala otestovat 212 zaměstnanců nemocnice z celkových více než 1 500, u všech byly provedeny i kontrolní testy.

Interní JIP znovu začala pacienty přijímat na začátku tohoto týdne, multioborová JIP je otevřená ode dneška.

Na infekčním oddělení Uherskohradišťské nemocnice, které je jediné v celém Zlínském kraji, leží aktuálně jeden pacient s pozitivním testem na covid-19.

Ve Zlínském kraji bylo včera 104 nakažených. Od začátku epidemie napočítali hygienici 479 pozitivně testovaných, tři lidé zemřeli a vyléčilo se 372 lidí.

Nejvíce nakažených, tedy 41, je v Uherském Brodě a okolí, ve Zlíně je to 20 lidí a v Uherském Hradišti 17. Naopak nulový výskyt nového viru zaznamenává Holešov, Luhačovice a Otrokovice. Z okresních měst jsou ve Vsetíně nakažení dva lidé, v Kroměříži šest.

Pro obec Vlčnov stále platí mimořádná nařízení. Ve spojitosti s tímto ohniskem je 30 nakažených, přes 150 lidí je v karanténě.

Autor: