Města ve Zlínském kraji chystají kluziště a doufají, že je otevřou

  13:10
Přestože to zatím současná omezující opatření nedovolují, některá města v kraji počítají s možností, že přes zimu postaví venkovní ledovou plochu pro veřejnost. Kroměříž chce kluziště za 2,7 milionu korun postavit na Hanáckém náměstí.

Primátorka Vaňková předvedla číslo s bývalým krasobruslařem | foto: iDNES.cz

Loni ho tam umístilo poprvé a mělo jej pronajaté. U lidí se to setkalo s příznivým ohlasem, takže si pořídilo vlastní.

„Plánovali jsme, že by mohlo být v provozu ještě před Vánocemi. Bohužel nevíme, jak se budou vyvíjet opatření související s bojem proti epidemii koronaviru. Pokud to ale bude jen trochu možné, mobilní kluziště zprovozníme,“ uvedl místostarosta Karel Holík.

Dnes se nemohou podle vládních omezení scházet na veřejných místech více než dvě osoby, pokud nejsou rodina.

„Je zřejmé, že při trvání současných opatření mobilní kluziště zprovoznit nemůžeme. Ale pokud by se pravidla změnila, budeme připraveni,“ dodal Holík.

Nové kluziště má rozměry 13 krát 28 metrů. Bude u něj půjčovna bruslí a uzamykatelné skříňky na obuv. Otázkou je, zda bude možné otevřít bufet s občerstvením.

V Uherském Hradišti uvažují o tom, že by se venkovní ledová plocha pro veřejnost po třech letech, kdy byla na nádvoří v bývalé jezuitské koleji, přestěhovala do prostor Sportovního areálu Východ, naproti základní školy Větrná.

Město by tuto možnost vyžití lidem rádo nabídlo od 27. listopadu do konce března. „Provoz kluziště bude závislý na epidemické situaci a na případných opatřeních státních orgánů,“ sdělil ředitel Sportovišť města Uherské Hradiště Evžen Slavík.

Kluziště o rozměrech 20,6 krát 10,6 metru by bylo otevřené denně od 10 do 18 hodin. Loni si mohli lidé zabruslit také ve Vsetíně na náměstí Svobody. Teď tu možnost mít nebudou, stejně jako ve Zlíně. Důvody jsou v obou městech stejné.

„O venkovní ledové ploše pro veřejnost město neuvažuje z důvodu aktuálních platných vládních nařízení v souvislosti s covidem-19,“ konstatoval mluvčí zlínského magistrátu Tomáš Melzer.

Autor: