Žena myslela, že s kamarádkou soutěží o večeři. Přišla skoro o 300 tisíc

  13:30
Myslela si, že jde o neškodnou soutěž o večeři, do níž se přihlásila se svou kamarádkou. Čtyřiašedesátiletá žena ze Zlínska se však stala obětí triku internetového podvodníka a z účtu jí zmizely veškeré úspory.

Žena se na policii obrátila koncem minulého týdne. V té době už měla na svém účtu pouze 143 korun. Dalších 272 tisíc z něj zmizelo.

O tom, že se stala cílem internetového podvodu, přitom dlouho neměla ani tušení.

„V domnění, že komunikuje prostřednictvím sociální sítě se svou známou ze zaměstnání a soutěží s ní o večeři, odeslala kopii své platební karty a následně potvrdila několik bankovních transakcí, přičemž přišla o veškeré své úspory,“ informovala zlínská policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

Neznámý pachatel podle policie využil profil její kamarádky na sociální síti, za kterou se vydával, a poslal ženě zprávu s žádostí o její telefonní číslo.

„Kanadský herec“ ošálil ženu ze Zlínska, připravil ji o vypůjčené statisíce

Poté ji její domnělá kamarádka informovala, aby se spolu přihlásily do soutěže o večeři. S tím žena souhlasila a začala „soutěžit“, aniž by tušila, že jsou v ohrožení její našetřené peníze.

„V rámci soutěže měla zaslat oboustrannou kopii platební karty a zadat číslo svého bankovního účtu. Žena učinila vše dle instrukcí a následně také potvrdila několik plateb ve svém mobilním telefonu,“ vylíčila Kozumplíková.

Když se však poškozená přihlásila do svého bankovnictví, našla na účtech zůstatek pouhých 143 korun.

„Pachatel jí vybral peníze z běžného i spořicího účtu,“ doplnila mluvčí s tím, že za podvod a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku hrozí pachateli v případě jeho vypátrání a odsouzení trest odnětí svobody až na pět let.

Autor: