Místo zločinu míří do Zlína, v seriálu si zahrají Holub a Schneiderová

  12:12
Čtvrtá série oblíbeného televizního seriálu Místo zločinu se bude odehrávat ve Zlínském kraji. Tvůrčí tým v čele s režisérem Jiřím Chlumským začne v regionu natáčet zhruba v listopadu letošního roku a pokračovat pak bude v příštím roce. Na televizní obrazovky by se měl seriál dostat v lednu 2026.

První sérii regionálních kriminálních případů Místo zločinu Plzeň viděli diváci v České televize v roce 2015. O pět let později přinesl seriál příběhy z Ostravy a loni z Českých Budějovic. Zahráli si v nich herci Lukáš Vaculík, Vladimír Kratina, David Novotný, Martin Myšička, Stanislav Majer nebo Štěpán Kozub.

Ve zlínské sérii by se měli objevit například Jitka Schneiderová a Radek Holub. Jaké případy budou detektivové ve dvanácti dílech vyšetřovat zatím není jasné. Nabízela by se třeba metanolová kauza.

„Konkrétní případy zatím jasné nejsou, jsme ve fázi příprav. Ale už jsme se bavili o metanolu a určitě ho vynecháme, protože k tomuto případu toho bylo natočeno hodně,“ vysvětlil výkonný producent Jindřich Kavina, který je také absolventem zlínské Univerzity Tomáše Bati.

„Model je takový, že z větší části jde o fikce. Ale jsme ve spojení s místními kriminalisty, kteří nám dodávají vlastní zkušenosti a případy, které se v kraji staly. Scenáristé se tím pak inspirují. Některé díly jsou tedy založené na pravdě, jiné jsou čistá fikce,“ doplnil.

RECENZE: Místo zločinu Plzeň točila agentura pro posilu cestovního ruchu

Diváci budou ve známém prostředí Zlína i na dalších místech po celém kraji sledovat případy vražd, krádeží i podvodů. Štáb tady stráví více než padesát natáčecích dnů. Natáčet bude ve Zlíně, v Luhačovicích i na více místech Slovácku.

„Postupujeme po republice a díváme se, který kraj má reálné zajímavé věci. Ale na druhou stranu je pro nás také důležitá finanční podpora, protože bez ní bychom seriál nemohli úplně dát dohromady,“ upozornil Kavina. „Většinou se snažíme maximum možného natočit právě v daném regionu, což nám dotace od Zlínského kraje umožní udělat v co největší možné míře.“

Krajští zastupitelé pro tento projekt schválili dva miliony korun. Dohromady na audiovizuální projekty poslali 16 milionů, přičemž původní částka byla o čtyři miliony nižší.

„Protože se přihlásily velmi kvalitní projekty, tak jsme částku navýšili,“ poznamenala krajská radní pro kulturu Zuzana Fišerová. „Oblast audioprůmyslu podporujeme hodně, více než jiné regiony. Věřím, že je to cesta, jak v kraji udržet umělecké profese, které generují místní školy a jež jsou s audiovizí spojené,“ dodala.

Autor: