Zlínská nemocnice postaví firemní školku pro děti zaměstnanců

  16:50
Firma, která postaví novou mateřskou školu v areálu Baťovy nemocnice, je vybraná. Z osmi společností, jež se přihlásily do výběrového řízení, zvolila komise tu, která nabídla nejnižší cenu.

Vizualizace plánované zaměstnanecké školky v Krajské nemocnici Tomáše Bati ve Zlíně. | foto: KNTB Zlín

Teď ještě běží lhůta pro případné podání námitek. Pokud komise vítěze potvrdí, školku by měl postavit za necelých 31 milionů korun bez DPH. S pracemi začne letos nebo příští rok.

„Záleží to na tom, jestli získáme dotaci, nebo ne,“ upřesnil mluvčí Nemocnic Zlínského kraje Egon Havrlant. „I v případě, že bychom s žádostí neuspěli, jsme připravení zaplatit školku z vlastních zdrojů, protože víme, že je pro naše zaměstnance důležitá,“ dodal.

Mateřská škola, která bude sloužit dětem zdravotníků a personálu nemocnice, by měla vyrůst v klidnější zóně areálu směrem k městské části Příluky.

V první fázi v ní vzniknou dvě třídy pro maximálně 50 dětí. Školka bude mít s ohledem na pracovní dobu zdravotnických profesí rozšířený provoz a budou do ní moci chodit děti od dvou let.

Pro mateřskou školu by měla vzniknout přízemní budova s veškerým zázemím. V plánu je i velká terasa a zahrada s herními prvky nebo vytvoření zvlněného terénu pro případné zimní hrátky.

„V plánu je, že příjezd naváže na hlavní cestu kolem nábřeží, aby měli rodiče ke školce jednodušší přístup,“ naznačil Havrlant.

Mateřskou školu pro děti svých zaměstnanců provozuje i uherskohradišťská nemocnice a nemocnice v Kroměříži. Vedení se i tímto krokem snaží udržet a nalákat další zdravotníky, kterých má stabilní nedostatek.

Autor: