iDNES.cz

Vlak na přejezdu bez závor ve Zlíně smetl auto, řidič auta nepřežil

  19:34,  aktualizováno  21:26
Vlak jedoucí z Otrokovic do Zlína se v neděli po půl šesté odpoledne v místní části Prštné střetl s osobním automobilem. Po nárazu osobní vlak vykolejil. Srážku nepřežil řidič auta, uvedla Drážní inspekce. Příčiny nehody nyní zjišťují kriminalisté.

Ve Zlíně se střetl vlak s osobním automobilem. Řidič auta zemřel. (24. července 2022) | foto: Policie ČR

„V 17:33 hodin se ve Zlíně střetl osobní vlak jedoucí z Otrokovic do stanice Zlín střed s osobním automobilem. Nehoda se udála na železničním přejezdu P 8232 zabezpečeném světelnou výstražnou signalizací bez závor. V důsledku střetnutí osobní vlak vykolejil,“ řekl iDNES.cz mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal. K nehodě došlo přejezdu poblíž prodejny Terno ve Zlíně-Loukách.

„Při nehodě byl dle dosavadních informací usmrcen řidič osobního automobilu. Provoz na trati je přerušen,“ dodal.

Přejezd je zabezpečený světelnou výstražnou signalizací bez závor, která podle policejní mluvčí byla v době nehody v provozu. Semafory na přilehlé křižovatce však nefungovaly. „Řidič osobního vozidla jel od Otrokovic. Odbočoval doleva k supermarketu a chtěl to pravděpodobně stihnout, než křižovatkou někdo bude projíždět. Jedno vozidlo před ním křižovatku stihlo projet, on už ne, protože se střetl s vlakem. I když strojvedoucí troubil, přesto na přejezd vjel,“ řekla ČTK policejní mluvčí Milena Šabatová.

„První vagon vykolejil. Ve vlaku nebyli žádní cestující, pouze personál. Nikdo z jeho členů neutrpěl zranění, dechová zkouška na alkohol byla u strojvedoucího negativní. Nehodou se nyní zabývají kriminalisté ve spolupráci s dopravními policisty,“ řekla mluvčí.

„Drážní inspekce zahajuje vlastní šetření této mimořádné události včetně zpracování závěrečné zprávy,“ uvedl Drápal. Na vlaku podle odhadu inspekce vznikla škoda dva miliony korun, na trati 300 tisíc korun a na automobilu 500 tisíc korun.

České dráhy na svých webových stránkách uvedly, že kvůli zastavení provozu na regionální trati 331 mohou cestující mezi Otrokovicemi a Zlínem využít náhradní autobusovou dopravu. V úseku mezi stanicemi Zlín střed a Vizovice na Zlínsku je železniční doprava zachována. Z odhadu Českých drah vyplývá, že omezení na trati by mohlo skončit kolem půlnoci.

Autoři: ,
zpět na článek