Muž vytáhl zbraň na kurýra a přinutil jej lehnout na zem. Vtip, řekl mu pak

  10:50
Dramatické chvíle zažil dvaadvacetiletý student z Kopřivnice, který minulou neděli doručoval balíček muži ve Zlín – Malenovicích. Zákazník na něj vytáhl zbraň a choval se velmi nevypočitatelně.
Ilustrační snímek

ilustrační snímek | foto: Martin Veselý, MAFRA

Setkání kurýra s pětačtyřicetiletým zákazníkem předcházelo několik telefonátů, kdy se spolu domlouvali na přesném místě předání. Už z telefonátů bylo zřejmé, že muž není ve své kůži.

Když se nakonec setkali a mělo dojít k předání, vytáhl muž zbraň, kterou měl za opaskem. „Na kurýra ji namířil a několikrát důrazně řekl, ať si lehne na zem. Student učinil, co po něm chtěl,“ popsala mluvčí Monika Kozumplíková. „Poté vydal ozbrojený muž pokyn, aby student vstal, načež se mu omluvil s tím, že si dělal legraci,“ dodala.

Kurýr předal muži balíček, co nejrychleji odjel a věc oznámil policistům ve Zlíně.

Protože nebylo jasné, zda muž se zbraní někomu neublíží a navíc už byl za podobné jednání jednou odsouzen, vydali se za ním.

Pod legendou se jim podařilo dostat muže z bytu a zadržet. „Byl zjevně podnapilý, proto ho převezli do protialkoholní záchytné stanice v Kroměříži. Dechová zkouška u něj ukázala hodnotu vyšší než tři promile,“ doplnila Kozumplíková.

Muž jim předtím vydal všechny zbraně a náboje, které měl v bytě. Jednalo se o dvě plynové, dvě airsoftové zbraně a jeden znehodnocený samopal. Zbraň, s níž mířil na kurýra, byla plynová. 

Za výtržnictví a vydírání muži v případě odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na osm let.

Autor: