VIDEO: Route 66 není jen silnice, ale komunita. Zlín žije festivalem aut

  9:44
Zlín zažívá o víkendu evropský festival milovníků legendární americké silnice spojující východ země se západem. Ulicemi baťovského města projela v sobotu odpoledne kolona amerických bouráků i motocyklů Harley Davidson.

Tisíce fanoušků z celé republiky, Evropy i ze zámoří přilákal do Zlína teprve druhý ročník festivalu Route 66. Ve Spojených státech se pořádá pravidelně, v Evropě to ale nebývalo zvykem. Silná fanouškovská základna se ale před dvěma lety rozhodla uspořádat setkání obdivovatelů slavné, téměř čtyři tisíce kilometrů dlouhé silnice, v Německu. 

Fotogalerie

Letos připadl druhý ročník na Českou republiku a město Zlín. V sobotu projela městem spanilá jízda, ve které se představili majitelé vozů legendárních amerických značek spolu s desítkami motocyklů Harley Davidson. Nechyběl ani Chevrolet z roku 1957 přezdívaný Modrý anděl, který patří k jednomu ze symbolů nejslavnější silnice světa.

Festival pokračuje i v neděli, kdy mohou zájemci stále obdivovat americké automobily i motorky, motocykly Harley Davidson věnované papeži Benediktu a Františkovi při 110. výročí založení slavné značky. Oba stroje byly vydraženy a peníze věnovány na charitativní účely. Vystavené budou také repliky automobilů Bugatti a připravené jsou i dokumenty o legendární silnici.

Autor: