Muž na záchytce škrtil prostěradlem spolupacienta, na drogách se bál o život

  17:54
Zdrogovaný muž se na záchytce v Kroměříži pokusil uškrtit prostěradlem svého už spícího devatenáctiletého spolupacienta. Měl totiž halucinace, že jej mladík chce zabít. Nyní je agresor ve vazební věznici v Olomouci, za pokus o vraždu mu hrozí až dvacet let.

ilustrační snímek | foto: Petr Lemberk, MAFRA

Incident se odehrál před několika dny, když rychlá záchranná služba v brzkých ranních hodinách přivezla po akutní intoxikaci návykovými látkami třiatřicetiletého muže ze Vsetína. Personál muže umístil do místnosti, takzvané. odluky, kde již byl devatenáctiletý mladík, který spal.

„Vlivem působení drog a s tím spojených halucinací měl třiatřicetiletý muž pocit, že se jej snaží mladík zabít. Proto  agresor sroloval prostěradlo, omotal ho spícímu mladíkovi kolem krku a začal mladíka velkou intenzitou škrtit,“ popsala incident policejní mluvčí Lenka Javorková.

Díky včasnému zásahu zdravotního personálu a dalších osob se podařilo útočníka odstrčit a odtáhnout mladíka, který ztrácel vědomí, ven z místnosti. „Mladík nebyl při incidentu nijak vážně zraněn, utrpěl jen povrchová poraněn,“ dodala mluvčí.

Krajští kriminalisté třiatřicetiletého muže zadrželi a minulý týden ho obvinili ze zvlášť závažného zločinu vražda ve stádiu pokusu. Vyšetřovatel podal koncem minulého týdne podnět na návrh na vzetí do vazby, který soud akceptoval. Obviněnému hrozí za pokus vraždy až dvacetiletý trest odnětí svobody. Kriminalisté na případu nadále pracují.