Řidič vezl vycpaného medvěda, vlka a lva. Neměl potřebnou výjimku

  16:24
Velké překvapení zažili policisté, kteří v obci Lidečko na Vsetínsku kontrolovali dodávku. V nákladovém prostoru řidič vezl vycpaného medvěda, lva a další zvířata. K jejich převozu však neměl povolení, navíc byl pod vlivem návykové látky.

V dodávce policisté nalezli vycpaného vlka, medvěda, lva i další živočichy. | foto: Policie ČR

Policejní hlídka zastavila dodávku jedoucí od státní hranice se Slovenskem v průběhu minulého týdne. Třicetiletému řidiči při běžné kontrole provedli policisté test na alkohol a jiné návykové látky.

„Výsledek byl pro řidiče dobrý jen napůl. Test na alkohol byl negativní, avšak zkouška na přítomnost jiných návykových látek byla pozitivní. Řidič se proto podrobil i lékařskému vyšetření a odběru krve,“ popsal krajský policejní mluvčí Petr Jaroš. 

Při kontrole nákladového prostoru navíc policisté narazili na několik vycpaných živočichů. Mezi nimi byl mimo jiné vlk obecný, medvěd hnědý či tetřev hlušec.

„K jejich držení a přepravě je (vzhledem k faktu, že jde o zvlášť chráněné druhy zvířat) nutná výjimka, kterou ovšem řidič udělenou nemá,“ uvedl Jaroš.

Policisté tak muže začali podezřívat z trestného činu neoprávněné nakládání s chráněnými volně žijícími živočichy a planě rostoucími rostlinami.

Případ dále vyšetřují kriminalisté vsetínského oddělení hospodářské kriminality.

„Ti po zjištění všech okolností, na základě výslechů a vyhodnocení dalších důkazů muže obvinili z výše uvedeného přečinu,“ informoval policejní mluvčí s tím, že v případě prokázání viny muži hrozí až tříletý trest odnětí svobody, zákaz činnosti nebo propadnutí věci.

Autor: