iDNES.cz

Muže z vybuchlého domu na Vsetínsku obvinili z vraždy tří dětí a manželky

  13:00,  aktualizováno  16. června 17:28
Krajští kriminalisté obvinili ze čtyřnásobné vraždy jednatřicetiletého muže ze Vsetínska. Koncem dubna ve svém domě v obci Loučka usmrtil svou dvaatřicetiletou ženu a jejich tři malé děti ve věku do pěti let. Poté nožem pořezal i sebe a nakonec způsobil výbuch rodinného domu.

Dům stojí na okraji obce, ne však na samotě. Okolní zástavbu výbuch nepoškodil. | foto: Zdeněk Němec, MAFRA

Při explozi muž sám utrpěl vážná zranění, se kterými ho záchranáři transportovali do nemocnice.

„Obviněnému nyní za tento závažný trestný čin hrozí odnětí svobody na patnáct až dvacet let, nebo výjimečný trest,“ upřesnila mluvčí policie Simona Kyšnerová.

Kriminalisté již spis předali na krajské státní zastupitelství. Prostřednictvím žalobců také žádali o uvalení vazby. Tomu soud ve čtvrtek vyhověl a muže do vazby poslal.

Podle informací ČTK shledal důvody vazby útěkové a předstižné. Znamená to, že podle soudu existuje nebezpečí, že by obviněný mohl uprchnout nebo se skrývat, aby se vyhnul trestnímu stíhání. Zároveň má soud obavu, že by muž mohl trestnou činnost, pro kterou je stíhán, opakovat.

Tragédie se v malé obci na Vsetínsku stala na konci dubna. Policie na místě našla čtyři mrtvá těla a pořezaného otce rodiny, kterého záchranka letecky přepravila na popáleninové centrum ostravské nemocnice. Podle mluvčího záchranné služby Jakuba Omelky byl v přímém ohrožení života. I proto se kriminalistům muže podařilo vyslechnout až v uplynulých dnech.

Rodina v obci žila čtvrtým rokem. Sousedé ji příliš neznali, podle starosty Jaromíra Kořístky to však byli bezproblémoví lidé. Lidé v obci znali spíše ženu s dětmi, muže jen velmi málo. Muž se údajně živil jako řidič kamionu a poslední dva měsíce měl být bez práce. V obci měli hospodářství a chovali zvířata.

Autor:
zpět na článek