Cizinec v Holešově zavraždil soka kvůli nevěře přítelkyně

  13:50,  aktualizováno  15. června 13:43
Do policejních statistik ve Zlínském kraji přibyla další vražda. Policisté z ní obvinili třicetiletého cizince, který v pondělí napadl v Holešově svého známého. Ten na místě svým zraněním podlehl. Útočníka zadržela policie brzy po činu na autobusovém nádraží v deset kilometrů vzdáleném Fryštáku.

ilustrační snímek | foto: Policie ČR

„Muži se znali, k incidentu došlo v jedné z holešovských firem,“ sdělila krajská policejní mluvčí Simona Kyšnerová. Jeden cizinec druhého v afektu bodl nožem. Napadený následně zranění podlehl.

„Z tohoto důvodu probíhala na Holešovsku rozsáhlá pátrací akce, do které jsme zapojili veškeré dostupné síly a prostředky. Po muži pátrali pořádkoví a dopravní policisté, kriminalisté i prvosledové hlídky,“ popsala Kyšnerová.

Nápomocni byli také policisté ze zásahové jednotky z Brna a policejní vrtulník. Pachatel byl na útěku jen několik desítek minut, informaci o zadržení podezřelého policie zveřejnila před 14. hodinou.

„Muž přišel na nevěru své přítelkyně, a proto se rozhodl, že svého stejně starého soka, rovněž cizího státního příslušníka, zabije. Svou roli při tom sehrál i alkohol. Zhrzený muž nejprve zakoupil kuchyňský nůž a poté odjel do Holešova do svého zaměstnání, kde oba cizinci pracovali. Na dvoře firmy pak stejně starého známého vyhledal a po slovní i fyzické potyčce ho bodl do břicha,“ popsala Kyšnerová.

Událost policisté kvalifikovali jako závažný trestný čin vraždy. Obviněnému nyní hrozí dvanáct až dvacet let za mřížemi. Kriminalisté podali návrh na vzetí obviněného do vazby, rozhodne o tom soud.

Mapy poskytuje freytag & berndt. © freytag & berndt, SHOCart, přispěvatelé OpenStreetMap. Společnost také vytváří knižní sérii Toulavá kamera s tipy na výlety po celém Česku, která je ideálním dárkem pro obdivovatele krás naší vlasti.

Autoři: ,