Sprejer v důchodovém věku čmáral na billboardy u cesty velké písmeno Z

  15:00
Velké písmeno Z čmáral na předvolební billboardy šestašedesátiletý sprejer ve Zlíně. Co tím chtěl vyjádřit, nesdělil. Spravedlivě však podělil vyobrazené kandidáty různých stran a hnutí. Činnost mu překazil kriminalista, který jel s rodinou na nákupy.

Šestašedesátiletý sprejer poničil v sobotu šest billboardů, na které načmáral velké písmeno Z | foto: PČR Zlínský kraj

„Místo toho pronásledoval sprejera, kterého uviděl přímo při činu,“ uvedla mluvčí zlínské policie Monika Kozumplíková.

Senior se totiž činil v sobotu, za bílého dne a hned vedle hlavní silnice, která vede k nákupnímu centru na okraji Zlína. Policista zastavil auto asi o půl kilometru dál, kde mu to dovolila situace v provozu a doběhl zpátky. Muž už mezi tím sprej ukryl za zídku a kráčel k obchodům.

„Muž se odmítl zastavit a řekl, že jde pouze na nákup. Policista mu vysvětlil, že viděl, jak sprejem ničil billboardy, i jak sprej schoval za zídku. Muž si však trval na svém, svou vinu odmítal a pokračoval v chůzi,“ popsala Kozumplíková.

Policista mezi tím přivolal prvosledovou hlídku a senior si nakonec přeci jen dal říct. Zůstalo po něm šest poničených billboardů, na které načmáral písmena o velikosti zhruba 90 krát 90 centimetrů.

Dosud netrestanému muži tak hrozí za poškození cizí věci trest odnětí svobody až na jeden rok. Kvalifikace činu se ještě může změnit.

Autor: