Na silvestra hořel vlak na Uherskohradišťsku. Škoda je milion a půl

  16:56
Na silvestra brzo ráno začala hořet kabina strojvedoucího ve vlaku v Ostrožské Nové Vsi na Uherskohradišťsku. V tu dobu ve vlaku byl jeden cestující, průvodčí a strojvedoucí. Nikdo se nezranil. Hasiči vyhlásili druhý stupeň poplachu. Vyšetřovatel odhadl škodu na milion a půl.

Brzo ráno začala hořet v kabině strojvedoucího ve vlaku na Uherskohradišťsku. (31. prosince 2021) | foto: Hasičský záchranný sbor Zlínského kraje

„Druhý stupeň požárního poplachu byl vyhlášen poslední prosincový den letošního roku pár minut po šesté hodině ranní v Ostrožské Nové Vsi na Uherskohradišťsku. Při jízdě vlaku došlo k požáru v kabině strojvedoucího,“ uvedla krajská mluvčí hasičů Lucie Javoříková. 

Strojvedoucí se snažil požár uhasit přenosným hasícím přístrojem, což se mu nepodařilo. V té době ve vlaku byli tři lidé a všichni z něj vyšli ven v pořádku. 

Postupně se k požáru sjelo pět jednotek. „K likvidaci požáru hasiči použili dva hasební proudy vody a během krátké chvíle měli požár uhašen. K odvětrání zakouřených vnitřních prostor použili přetlakovou ventilaci,“ uvedla Javoříková.

Na místo vyrazili i drážní hasiči z Olomouckého kraje, kteří si převzali velení a zjišťovali příčinu požáru. 

Podle informací Českých drah v úseku nejezdily vlaky zhruba čtyři hodiny. 

Autor: