Dodávka vjela do cesty motorkáři, neměl šanci se vyhnout. Je těžce zraněný

  9:30
Těžkým zraněním odnesl motorkář ve Vizovicích děsivě vypadající nehodu. Muži jedoucímu po hlavní silnici zničehonic vjela do cesty řidička dodávky. Motocyklista neměl šanci se vyhnout. Nehodu budou dál prošetřovat policisté.

Událost se stala v neděli v podvečer v centru Vizovic. „Jednačtyřicetiletá řidička dodávky při vyjíždění od prodejny potravin nedala přednost devětačtyřicetiletému řidiči motocyklu, který jel po hlavní silnici směrem na Vsetín, a srazila ho,“ popsala nehodu zlínská policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

Na záběrech, které policie zveřejnila, je vidět, že dodávka chce odbočit vlevo. Zatímco několika autům a motorkám dala přednost, rychle se blížícího motocyklistu zřejmě přehlédla a vjela mu přímo do cesty.

Motorkář se na poslední chvíli snažil brzdit, ale střetu už nezabránil.

„Dispečerka zdravotnického operačního střediska na místo vyslala dvě záchranářské posádky, z toho jednu s lékařem, z výjezdové základny ve Zlíně. Pacient si stěžoval na bolest hrudníku, zad a pravé horní končetiny,“ informovala mluvčí krajské záchranné služby Gabriela Netopilová Sluštíková.

Záchranáři podle jejího popisu muže vyšetřili, zajistili žilní linku, podali analgosedaci, infuzi, kyslíkovou masku, nasadili mu krční límec a imobilizovali vakuovou matrací.

Na D55 se při střetu s náklaďákem vážně zranil motorkář, dálnice byla uzavřena

„Motorkář měl naštěstí nejen přilbu, ale i chránič páteře. I přesto utrpěl mnohačetná poranění, s kterými ho záchranáři převezli na urgentní příjem Krajské nemocnice T. Bati ve Zlíně,“ doplnila mluvčí záchranky.

Dechová zkouška u řidičky byla negativní, škoda na dopravních prostředcích se předběžně vyšplhala na 160 tisíc korun.

„Veškeré okolnosti této dopravní nehody budou prověřovat zlínští kriminalisté ve spolupráci s dopravními policisty,“ dodala Kozumplíková.

Autor: