Stát vypsal první zakázku k věznici v Hradišti, přeměna skončí v roce 2027

  15:02
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových vyhlásil první výběrové řízení na proměnu bývalé věznice v Uherském Hradišti. Jde o zakázku na zaměření a zdokumentování skutečného stavu památkově chráněného objektu.

„Potřebujeme tento materiál pro další řízení, která vyhlásíme později,“ vysvětlil mluvčí úřadu Radek Ležatka.

Investiční záměr na proměnu rozsáhlého areálu na Muzeum totality a sídlo okresního soudu, mediační a probační služby a státního zastupitelství už schválilo ministerstvo financí. Vyžádá si zhruba půl miliardy korun a ukončení rekonstrukce je naplánované na rok 2027.

Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových, který je majitelem areálu, potřebuje vědět, jak jsou na tom budovy. Zájemce o první zakázku proto zaměří zdi, konstrukce, střechu nebo terén. Termín pro podávání nabídek už vypršel, hotovo má být do léta 2020.

Fotogalerie

Pak může úřad pokračovat zadáváním průzkumů – například stavebně-historického, stavebně-technického, archeologického nebo mykologického.

Pro letošek má na přípravné práce rezervovaných 90 milionů korun. Pro příští rok by měli poslanci schválit v rámci státního rozpočtu 346 milionů.

Teprve pak přijde na řadu architektonická soutěž, zpracování dokumentace pro územní rozhodnutí a stavební povolení a nakonec veřejná zakázka na dodavatele stavby. Za rok a půl by mohla začít stavební část projektu.

Andrej Babiš slíbil zajistit peníze na opravu komunistické věznice v Uherském Hradišti, když ji v roce 2016 coby tehdejší ministr financí navštívil:

Autor: