Příprava na sezonu je stojí stále víc peněz, Klobouky proto bazén přestaví

  16:48
Nového koupacího areálu se dočkají ve Valašských Kloboukách na Zlínsku. Radnice se letos pustí do kompletní obnovy stávající plovárny, na kterou místní lidé čekají už řadu let. Hotovo by mělo být v příštím roce, práce mohou stát až 40 milionů korun.

Plánovaná podoba koupaliště ve Valašských Kloboukách. Areál výrazně prohlédne. | foto: Vizualizace: Město Valašské Klobouky

Současné koupaliště funguje už několik desítek let pouze s dílčími úpravami a je v nevyhovujícím stavu.

„Každoročně je finančně čím dál náročnější areál připravit na sezonu. Kromě toho už jsme dostali i menší pokutu od hygieny,“ uvedl valašskokloboucký starosta Josef Bělaška. „Navíc hrozilo, že odejdou důležité technologie. Bazény jsou z betonu, který degraduje a na povrchu se objevují trhliny,“ dodal.

V minulých letech město do drobných oprav investovalo 300 tisíc korun ročně. Týkaly se nejen bazénů, ale i částí technologií, dávkovačů chloru, rozvodů a dalších věcí.

Koupaliště láká desetitisíce lidí, město pro ně chystá další atrakce

Zastupitelé se loni rozhodovali, zda pokračovat v provozu jen s menšími opravami, nebo se pustit do kompletní rekonstrukce. Nakonec se rozhodli aktualizovat dřívější projekt, který zahrnuje přestavbu areálu podle nejnovějších trendů. Město teď čeká na stavební povolení, práce by měly začít ještě letos.

„Stávající sezonu chceme ještě mít v provozu současný areál. Stavbaři by se mohli pustit do práce po prázdninách, abychom měli koupaliště připravené na příští rok,“ nastínil Bělaška.

Na Riviéře bude krtkodomek i biotop, lidé by ale raději chtěli koupaliště

Oprava zahrnuje výměnu bazénů za nerezové vany, nové brouzdaliště se skluzavkou, vodními ježky a dalšími prvky pro děti.

„Počítá se také s výměnou bazénových technologií i úpravami venkovní plochy včetně dlažby, laviček či osvětlení. To by umožňovalo i večerní koupání,“ sdělil Bělaška. V další etapě přijde na řadu výměna sociálního zařízení.

Odhadovaná cena je kolem 40 milionů korun, město ji bude hradit ze svého rozpočtu. „Na takovou investici bohužel nejsou dotační tituly. Ceny za stavební práce jdou však v poslední době dolů, takže je možné, že se dostaneme na nižší částku,“ dodal starosta.

10. března 2021