Radnice kritiky nepřesvědčila, ke koupališti v Brodě chtějí referendum

  13:52
Radnice v Uherském Brodě chce postavit nové venkovní koupaliště. V přípravě projektu za více než 70 milionů korun pokračuje dál, přestože nemalá část obyvatel města s tím nesouhlasí.

Plánovaná podoba venkovního koupaliště u akvaparku v Uherském Brodě. | foto: vizualizace: Uherský Brod

„Věřím, že kdo přišel na veřejné projednání, kde jsme projekt více představili, a předtím se nedokázal rozhodnout, tak že si vlastní názor udělal. Někteří psali, že to mělo přínos,“ připomněl starosta Ferdinand Kubáník nedávnou veřejnou diskusi.

Fotogalerie

„Někdy v březnu by mohl být projekt hotový. Teď jsme ve fázi přípravy dokumentace pro územní řízení,“ doplnil.

Na veřejné projednání s občany přišli i odpůrci nové stavby a příznivci rekonstrukce stávajícího koupaliště nazývaného Koupelky. Zástupci města jim vysvětlovali, jak bude koupaliště vypadat, jaká byla historie schvalování, jak město vypočítalo výši investice.

„Pro nás se nic nezměnilo. Ve sbírání podpisů budeme pokračovat. Myslím, že lidé pochopili, že nás město postavilo před hotovou věc. Nevysvětlili nám, proč se k tomu rozhodli,“ konstatoval Richard Kastner, jeden z organizátorů petice.

Pod tu se v létě podepsalo 1 500 lidí. Teď chtějí kritici nasbírat 2 800 podpisů, aby mohli vyhlásit referendum, v němž by obyvatelé sami rozhodli, ke které variantě se přiklánějí.

V minulosti se zhruba polovina účastníků anket vyjádřila ve prospěch rekonstrukce Koupelek, které stojí v horní části města v bytové zástavbě. Radnice ale tvrdí, že starý areál je na hranici životnosti a nestačila by rekonstrukce, ale byla by nutná nová výstavba. Prostor ale není tak velký a chybí i místa na parkování.

Nové koupaliště má vzniknout vedle současného krytého akvaparku Delfín u frekventované křižovatky s železničním přejezdem.

Areál koupaliště bude zabírat plochu zhruba 900 metrů čtverečních, bude mít tři plavecké dráhy, brouzdaliště, skluzavky, herní prvky a dětský bazén. Součástí bude hřiště na volejbal a krytý výcvikový bazén. Počítá se také s parkovacím domem pro zhruba 180 aut.

Úvahy o vybudování venkovního areálu u současného akvaparku zněly od vedení města už v roce 2012, tehdy plány počítaly s částkou 60 milionů korun.

Radnice chce nové venkovní koupaliště vybudovat vedle současného krytého akvaparku Delfín (modrá značka), část veřejnosti požaduje místo toho rekonstrukci stávajícího koupaliště nazývaného Koupelky (červená).

Radnice chce nové venkovní koupaliště vybudovat vedle současného krytého akvaparku Delfín (modrá značka), část veřejnosti požaduje místo toho rekonstrukci stávajícího koupaliště nazývaného Koupelky (červená).

Autor: