Skupina Česká zbrojovka má v názvu Colt, ikonickou značku koupila loni

  12:22
Když Česká zbrojovka Group na začátku loňského roku koupila značku Colt, chtěla tak posílit postavení na trhu s ručními palnými zbraněmi a stát se lídrem. Teď následuje další krok. Vedení firmy se rozhodlo změnit její dlouhodobě zavedený název. Nově začalo užívat pojmenování Colt CZ Group SE.

Česká zbrojovka v Uherském Brodě vyrobí každý den přes tisíc zbraní. | foto: Zdeněk Němec.MAFRA

Slavný americký výrobce se tak „propsal“ do názvu firmy, jejíž první továrna byla postavena v Uherském Brodě v roce 1936. Současná zbrojovka vznikla na historickém půdorysu v roce 2013.

„Tato změna souvisí s akvizicí společnosti Colt, kterou jsme uskutečnili v loňském roce, a s integračním procesem,“ nastínil předseda představenstva skupiny Colt CZ Jan Drahota.

„Změnou názvu vyzdvihujeme obě naše klíčové značky, zvyšujeme povědomí o nové, rozšířené skupině a podtrhujeme náš dlouhodobý vztah a závazek vůči oběma klíčovým značkám,“ doplnil.

Společnost má výrobní kapacity v České republice, ve Spojených státech a v Kanadě, zaměstnává více než dva tisíce lidí, kromě zmíněných zemí také v Německu a Švédsku. Produkuje ruční palné zbraně pro ozbrojené složky, osobní obranu, lov, sportovní střelbu a další komerční využití. Dodává je do téměř stovky zemí celého světa.

Zbrojovka získala akcie firmy Colt Holding Company, která má dceřinou společnost v Kanadě, za 220 milionů dolarů a za více než milion nově vydaných kmenových akcií.

Colt je dlouhodobým dodavatelem americké armády a prostřednictvím kanadské dceřiné společnosti i výhradním dodavatelem malých zbraní vojenským složkám v Kanadě. Legendární firmu založil vynálezce moderního revolveru a průmyslník Samuel Colt v roce 1855.

„V posledních pěti letech jsme dosáhli v provozních a finančních výsledcích Coltu historického obratu a tento důležitý společný krok s CZG nám umožní využít významné příležitosti k růstu. Jsme nadšení, že můžeme spojit síly,“ zmínil loni prezident a ředitel Coltu Dennis Veilleux.

Autor: