Limonádový Joe se vrací, slavná role Tornádo Lou je pro herečku pocta

  16:46
Tuší, že ji bude publikum srovnávat s Květou Fialovou, jež neodolatelným způsobem ztvárnila ve westernové parodii Limonádový Joe pěnici Tornádo Lou. Herečka Slováckého divadla Pavlína Hejcmanová se už sobotní premiéry Limonádového Joea nemůže dočkat.

Jiří Hejcman a Pavlína Hejcmanová jako Limonádový Joe a Tornádo Lou. | foto: Filip Fojtík

Na rozdíl od Květy Fialové, již v pěveckých partech nahradila Yvetta Simonová, však Pavlína Hejcmanová propůjčí své Tornádo Lou vlastní hlas.

„Ztvárnit Tornádo Lou je ohromná pocta,“ říká. „Ke Květě Fialové a její slavné roli sice mám velký respekt a srovnání s ní se nabízí. Předlohu ke své roli ale nehledám ve filmu, noblesu a krásu této nádherné role se pokusím nalézt na jevišti sama v sobě.“

Pavlína Hejcmanová jako Tornádo Lou v představení Limonádový Joe.

Sobotní premiéra hry Limonádový Joe v režii Martiny Schlegelové se v Uherském Hradišti uskuteční až na třetí pokus. Loni v listopadu i letos v únoru zmařila představení pandemie koronaviru. Teď je vše připraveno, i když řadu členů hereckého souboru trápilo v týdnu nachlazení.

Na chvíli se mu nevyhnula ani Hejcmanová, jež si v muzikálu zazpívá se svým životním partnerem, hercem Jiřím Hejcmanem. Obsadil hlavní roli Limonádového Joea. „Docela se na to těším, v podobné situaci jsme na jevišti dosud nebyli,“ poznamenala herečka.

Hejcman na rozdíl od své manželky nepatří k lidem, kteří si často i doma zpívají. „Nejsem klasický zpěvák, který si neustále popěvuje, ale dělám na tom i doma ve dne v noci. Limonádový Joe má náročné party psané pro tenora a já jsem baryton, takže se musím dostat do úplně jiných pěveckých výšin,“ uvedl.

Příběh obchodního cestujícího s limonádou a ochránci žen a spravedlnosti s přesnou muškou nebyl na program zařazen náhodou. Režisérka Schlegelová v něm vidí humor, jejž mají lidé v Česku rádi.

„Žádní velcí hrdinové bránící spravedlnost, ale šikovný prodavač limonády, který se s tím svým nepřítelem nakonec nějak dohodne. To je náš hrdina,“ líčí.

Kromě manželů Hejcmanových si ve slavném příběhu zahraje téměř celý soubor a na jevišti zahraje i živá kapela. Premiéra se uskuteční v sobotu od 19 hodin.