Podezřelé úmrtí stařenky v Uherském Hradišti nebyla vražda, ukázala pitva

  16:56,  aktualizováno  30. září 14:56
Policie propustila ze zadržení muže podezřelého z vraždy devětaosmdesátileté ženy v Uherském Hradišti. Případ policisté ve čtvrtek kvalifikovali jako vraždu s tím, že podezírají příbuzného seniorky. Dnes konstatovali, že o vraždu nešlo. Důvodem jsou prvotní výsledky soudní pitvy.

Kriminalisté v Uherském Hradišti vyšetřují vraždu seniorky. (29. září 2022) | foto: Policie ČR

Pitva nepotvrdila, že by žena zemřela na následky zranění, která kriminalisté při ohledání těla společně se soudním lékařem na místě zjistili.

„K podezření, že došlo k násilnému trestnému činu, nás kromě zjevného poranění vedl i fakt, že jsme v nedávné minulosti původně zadrženého muže obvinili ze spáchání trestného činu týrání osoby žijící ve společném obydlí,“ zdůvodnila krajská policejní mluvčí Simona Kyšnerová.

Z výše uvedeného důvodu byl podezřelý muž se souhlasem státního zástupce propuštěn ze zadržení. Přesnými okolnostmi úmrtí seniorky se stále zabývají kriminalisté.

Událost se stala v menším bytovém domě, oznámena byla podle Kyšnerové ve čtvrtek.

Ve Zlínském kraji se letos staly také vícenásobné vraždy. Na začátku září v Rožnově pod Radhoštěm na Vsetínsku devětačtyřicetiletý muž zastřelil svou pětatřicetiletou družku a své dvě děti. Poté zbraň obrátil proti sobě. Muž pracoval jako strážník, žena byla policistka.

V obci Loučka na Vsetínsku koncem dubna podle policie jednatřicetiletý muž v rodinném domě usmrtil svou o rok starší ženu a jejich tři malé děti ve věku do pěti let. Poté nožem pořezal i sebe a nakonec způsobil výbuch domu. V červnu byl muž obviněn z vraždy a poslán do vazby.

Čtyři mrtví včetně dětí v domě u Prahy. Tři vraždy a sebevražda, uvedla policie

V červnu v Holešově na Kroměřížsku třicetiletý cizinec bodl nožem stejně starého známého, taktéž cizince. Napadený muž útok nepřežil. Muž na spolupracovníka zaútočil poté, co zjistil, že má poměr s jeho přítelkyní. K činu se doznal, soud mu v září uložil 12 let vězení.

Autoři: ,