Černé vlajky, minuta ticha. Hasiči po celé zemi uctili zesnulé kolegy

  13:38,  aktualizováno  17:08
V pravé poledne uctili minutou ticha památku zesnulých kolegů hasiči napříč republikou. Ti zemřeli při výbuchu v rodinném domě v Koryčanech na Kroměřížsku. Před stanice vyjela technika a nastoupila mužstva. Na budovách jsou vyvěšeny černé vlajky.

Rozkaz zúčastnit se pietní akce dostali profesionální hasiči od generálního ředitele Hasičského záchranného sboru ČR Vladimíra Vlčka. Hasiči se akce měli účastnit, pokud jim v tom nebránily služební úkoly. 

Vlček zároveň vyzval, aby památku zesnulých hasičů uctily obdobným způsobem města a obce jako zřizovatelé jednotek dobrovolných hasičů.

19.září 2021 v 17:02, příspěvek archivován: 19.září 2021 v 17:07

Hasiči Marek a Jaroslav. 15. 9. 2021 Čest jejich památce! https://t.co/YiltLtXvpW

„Na všech našich 33 stanicích jsme dnes v poledne uctili minutou ticha památku dvou hasičů z dobrovolné jednotky obce Koryčany, kteří zemřeli při zásahu dne 15. září 2021. Čest jejich památce,“ uvedli například středočeští hasiči na svém Twitteru.

Olomoučtí hasiči upozornili rovněž na Twitteru, že černé vlajky, které vlály, symbolizují tragickou ztrátu, soucit a upřímnou soustrast.

Výbuch v domě v Koryčanech se ozval ve středu v půl jedné odpoledne, hasiči na místě řešili únik plynu. Pod sutinami domu přišli o život dva dobrovolní hasiči, další skončili v nemocnici.

Podle policie před tragédií majitelé prováděli rekonstrukci domu, při níž došlo k poškození plynového potrubí. Policie událost prověřuje jako obecné ohrožení z nedbalosti.

Autor: