Muž nechal psa v bytě plném výkalů téměř vyhladovět, hrozí mu šest let

  10:26,  aktualizováno  11:01
Případ, který před třemi měsíci otřásl Uherským Hradištěm, bude mít patrně soudní dohru. Pětadvacetiletého majitele z Uherskohradišťska, který svého psa nechal v bytě na sídlišti samotného bez krmiva a vody, navrhli kriminalisté obžalovat z týrání zvířat.

Týraný pejsek z Uherského Hradiště má novou rodinu, dostal jméno Blad a osm týdnů po nálezu vážil 30 kilogramů. (květen 2024) | foto: Facebook Veterina Turčinková

Podle policie muž minimálně od listopadu roku 2023 do března letošního roku ponechal psa plemene americký staford samotného v jednom z bytů panelového domu v Uherském Hradišti.

„Návštěvy spojené s krmením a podáváním tekutin postupně omezoval. Byt navštěvoval jednou za tři až pět dní. Psovi svým jednáním způsobil citelný úbytek tělesné váhy, výraznou dehydrataci a další zdravotní komplikace, které ho ohrožovaly na životě,“ popsal mluvčí uherskohradišťské policie Radomír Šiška.

V současné době kriminalisté ukončili vyšetřování a předložili spis státnímu zástupci s návrhem na podání obžaloby. Majiteli psa tak hrozí za trestný čin týrání zvířat až šest let za mřížemi.

Psovi lezla žebra, byt byl plný výkalů. Hradištěm otřásl případ týrání

Případ vyvolal ve městě i mezi milovníky zvířat velké emoce. Podvyživeného pejska na pokraji smrti si v polovině března všimli sousedé. Na městskou policii v Uherském Hradišti tehdy telefonovala žena ze sídliště Štěpnice, že ze svého bytu vidí psa na parapetu okna. Pejsek byl ve zuboženém stavu. Lízal vodu, byl tak vyhublý, že mu lezla žebra.

„Byt nebyl označený jmenovkou, ale zápach linoucí se přes zavřené dveře napovídal, že je něco opravdu špatně. Byl plný výkalů, pes bez vody a krmiva, v zoufalosti dokonce vypil i vodu ze záchodové mísy,“ popsal na sociální síti starosta Uherského Hradiště Stanislav Blaha.

Pes se dostal do péče veterinární lékařky Karolíny Turčinkové, podle které byl velmi podvyživený a pravděpodobně byl více než měsíc bez normální potravy. Pak si jej převzali lidé ze skupiny Nalezení psi Uherské Hradiště.

Teď má pejsek novou rodinu, jmenuje se Blad a po osmi týdnech od nálezu vážil 30 kilogramů. Podle veterinářky se mu daří velmi dobře.

22. května 2023

Autor: