Na zlínském tržišti Pod Kaštany už staví prodejní buňky, otevřou na jaře

  8:56
Na největším zlínském tržišti Pod Kaštany vyrůstají dvě prodejní buňky, jejichž majitelé je chtějí postavit a otevřít během jara. Plánují v nich zejména občerstvení. Pak bude tržiště kompletně proměněné.

„Zatím je hotová dřevěná konstrukce, v tomto týdnu se budou dávat okna, pak budeme s architekty řešit fasádu. Bude z černého antracitu, abychom se přizpůsobili stavbám, které na tržišti jsou,“ popsal majitel jednoho stánku Ladislav Nesrsta. Stejný přístup zvolila i majitelka druhého Věra Fryštacká.

„Do konce dubna bychom to chtěli mít hotové, zatím to jde podle plánu,“ nastínil Nesrsta.

Část prodejních buněk bude sloužit jako občerstvení. Majitelé proto chtěli mít pochozí střechu s posezením, ale památkáři s tím nesouhlasili. Záměr tak museli upravit a vzniknou jen jednoduché buňky. Ty původní jejich vlastníci odstranili před koncem roku.

Tržiště je v provozu od začátku roku, zatím ale kvůli zimnímu počasí příliš vytížené nebylo. To se s dalšími dny a týdny změní.

Město plánuje slavnostní zahájení prodejní sezony na sobotu 1. dubna, kdy se bude na tržišti konat kulturní program. Zazní fanfára v podání žesťové sekce Filharmonie Bohuslava Martinů, vystoupí pouliční umělci, herci, tanečníci a dětské hudební uskupení. Podrobnosti o programu a novém tržišti jsou dostupné na webu trzistepodkastany.cz.

„Zlínští obyvatelé se konečně dočkají skutečně důstojného místa pro nákup lokálních produktů,“ poznamenal primátor Jiří Korec.

Na začátku dubna už také bude výrazně pestřejší nabídka zboží, které budou prodejci nabízet. Mělo by jít z velké části o regionální producenty potravin. Původ farmářských výrobků chce radnice nechat kontrolovat, aby lidé měli jistotu, že nakupují domácí produkty.

Trh má svůj řád, logo a v některé dny bude mít i speciální náplň, která může být zaměřená na určitý typ výrobků. Vše podstatné bude na místě přehledně uvedeno na elektronické tabuli.

Na tržišti a v jeho okolí by se mohly objevit i plátěná lehátka, na nichž by lidé konzumovali výrobky, které si tam koupí.

Autor: