Řidič po hádce u supermarketu vytáhl zbraň, druhého střelil do nohy

  15:26,  aktualizováno  25. září 13:01
Krátce po páteční 13. hodině vyjížděli záchranáři k postřelenému muži u supermarketu v Uherském Hradišti. Podle prvního zjištění policie došlo na parkovišti ke konfliktu dvou mužů, jeden z nich na druhého následně vystřelil. Postřelený muž je se zraněnou nohou v nemocnici.

„Na parkovišti došlo ke konfliktu mezi dvěma řidiči, přičemž následně jeden z nich vytáhl zbraň a vystřelil. V tuto chvíli incident šetříme. Vše je pod kontrolou, muž je zadržený a spolupracuje. Zbraň jsme také zajistili,“ potvrdil redakci iDNES.cz krátce po 15. hodině mluvčí police Petr Jaroš.

V pondělí policisté upřesnili, že zbraň byla držena legálně. Zdali je střelec podezřelý či obviněný z nějakého z trestného činu, případně přestupku, policie však neuvedla. „Ve věci pořád probíhá šetření a informace zjišťujeme. Uvidíme, jestli v průběhu tohoto týdne už se bude dát sdělit něco dalšího, nebo až příští týden,“ doplnil policejní mluvčí.

Supermarket nedaleko zimního stadionu v Uherském Hradišti je poměrně hodně navštěvovaný. „Pro operátorky operačního střediska byla situace z počátku velmi nepřehledná, když v jeden okamžik volalo na linku 155 hned několik lidí,“ přiblížila mluvčí záchranky Gabriela Netopilová Sluštíková.

Na místo proto operátorky vyslaly dvě posádky, z toho jednu s lékařem. Po jejich příjezdu zjistily, že muž utrpěl střelnou ránu v oblasti levé dolní končetiny těsně pod tříslem.

„Pacient měl velké štěstí, že projektil nezasáhl kost ani tepnu. I tak ztratil asi půl litru krve. Muž byl po incidentu při vědomí, a navíc schopen okamžité reakce, když si sám nasadil škrtidlo,“ upřesnila mluvčí.

Svědci mu pak na ránu přiložili improvizované tlakové obvazy. Záchranáři pacienta zajistili a transportovali do úrazové ambulance Uherskohradišťské nemocnice.

Autor: