Při nehodě zemřel řidič osobního auta, srazil se s náklaďákem plným kamení

  14:36,  aktualizováno  26. března 8:35
Tragická nehoda nákladního a osobního auta uzavřela v pondělí dopoledne provoz na silnici mezi obcemi Jankovice a Hlinsko pod Hostýnem na Kroměřížsku. Na odstraňování následků pracovaly záchranné složky dlouhé hodiny. Silnice se znovu otevřela o půl deváté večer. Policie pracuje i s verzí technické závady na nákladním vozidle.

Tragická nehoda nákladního a osobního auta uzavřela dopoledne provoz na silnici mezi obcemi Jankovice a Hlinsko pod Hostýnem. (25. březen 2024) | foto: ZZS Zlínský kraj

„Na místě jsou všechny složky integrovaného záchranného systému,“ uvedl krátce po nehodě mluvčí policie Radomír Šiška.

Následně vydala prohlášení i společnost Koved (Koordinátor veřejné dopravy Zlínského kraje), která na sociálních sítích uvedla, že do odvolání může obce Dobrotice a Jankovice obsluhovat pouze vlaková doprava.

„Od dnešních ranních hodin už autobusy jezdí na standardních trasách,“ upřesnil v úterý ráno mluvčí Kovedu Jan Malý.

Příčina nehody stále není známá, podle policie bude prověřování otázkou týdnů a také znaleckých posudků. Nevyloučila ani technickou závadu na nákladním vozidle, který byl naložený kamením.

Po nárazu obě auta sjela přes svodidla z kopce mimo cestu a skončila na poli. „Na místo nehody se sjely čtyři jednotky hasičů. Ty pomocí hydraulického vyprošťovacího zařízení vyprostily zraněného řidiče osobáku,“ popsala včera mluvčí krajských hasičů Lucie Javoříková.

Řidič si neočistil přední sklo, náraz přimáčkl muže mezi dvě auta

Mluvčí zdravotnických záchranářů Gabriela Netopilová-Sluštíková doplnila, že si situace vyžádala součinnost s olomouckou leteckou záchrannou službu. Ani rychlý transport však řidiče osobního vozu zachránit nemohl. „Lékař bohužel musel konstatovat, že utrpěl zranění neslučitelná se životem, kterým na místě podlehl,“ potvrdila Netopilová-Sluštíková.

Řidiče kamionu záchranáři ošetřili a se středně těžkým zraněním ho posádka transportovala do Kroměřížské nemocnice.

„Jakmile to situace dovolí budou hasiči pomáhat s vytažením nákladního a osobního auta zpět na cestu, což nebude jednoduché vzhledem k místu události,“ popsala po nehodě Javoříková.

Na závěr hasiči uklízeli komunikaci a přilehlé okolí, a to ve spolupráci s pracovníky správy a údržby silnic, neboť na mnoha desítkách metrech nejen silnice se nacházelo kamení a části vozidel.

Autor: