Senior hlásil krádež kola, sám však na něm dojel k obchodu a zapomněl na to

  11:50
Kuriózní případ řešili policisté v Otrokovicích. Senior jim nahlásil krádež kola z kolárny, po pár dnech se jim pak ozval, že jej našel u obchodu. Pak si uvědomil, že jej tam sám nechal.

(ilustrační snímek) | foto: Martin Švec, MAFRA

Vše začalo v sobotu, kdy šestasedmdesátiletý muž z Otrokovic policistům hlásil krádež svého jízdního kola, které mu neznámý pachatel odcizil v noci ze společné kolárny bytového domu.

„Ve čtvrtek odpoledne pak senior na linku tísňového volání policie oznámil, že svoje kolo, které mu někdo před pár dny ukradl, právě našel. Senior zůstal stát u svého nalezeného jízdního kola a čekal na příjezd policejní hlídky,“ uvedla zlínská policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

Po pár minutách policisté dorazili k místnímu nákupnímu středisku, kde okradený senior čekal. Jeho jízdní kolo bylo zaparkované a uzamčené zámkem u vchodu do prodejny. Nikdo jiný se k bicyklu nehlásil.

„Příběh měl nečekané a úsměvné rozuzlení. Starší pán si vzpomněl, že jel na kole nakupovat, ale v průběhu nákupu zapomněl, že přijel na kole a z obchodu odešel po svých. Když potom po pár dnech kolo hledal v kolárně, myslel si, že mu ho ukradli a odcizení oznámil na policii,“ poznamenala Kozumplíková.

Autor: