Od nakladače chytilo tisíc balíků slámy a sena, seník se může zřítit

  18:14
Patnáct hasičských cisteren se během odpoledne střídalo u požáru velkoobjemového seníku v Oldřichovicích na Zlínsku. Zásah ztěžuje nedostatek vody. Hasiči pro ni jezdili do Otrokovic a Napajedel. Požár vznikl od nakladače, který se vznítil při práci uvnitř objektu.

Hasiči zasahují v Oldřichovicích u požáru velkoobjemového seníku. (25. července 2022) | foto: HZS Zlínský krajMAFRA

„Ke vzniku požáru na pracovním stroji došlo při překládání balíků. Obsluha již nedokázala stroj odvézt do dostatečné vzdálenosti,“ popsala tisková mluvčí krajských hasičů Lucie Javoříková.

Oheň se bleskově rozšířil na zhruba tisícovku balíků slámy a sena. „Rychle se šířící požár značně poškodil celý objekt,“ potvrdila Javoříková. „Hasiči proto provádí hasební práce pouze z vnějšku, kdy ochlazují obvodový plášť budovy a hasí pomocí výškové techniky,“ popsala.

Hasiči na místo vyjížděli půl hodiny po poledni. Celkem dispečink vyslal 11 jednotek s 15 cisternami a 2 automobilovými žebříky. Statik během odpoledne budovu prohlédl a zakázal do ní vstupovat. Hrozí, že se zřítí.

„Lze předpokládat, že zásah bude pokračovat do pozdních nočních hodin,“ doplnila Javoříková.

Majitel objektu si zajistil nakladač, pomocí něhož odvezl balíky, nacházející se před objektem tak, aby zpřístupnil místo hasičům, a aby se předešlo rozšíření požáru i na ně.

Na místo se dostavil vyšetřovatel hasičů, který předběžně vyčíslil škodu na šest milionů korun. Událost se obešla bez zranění.

Autor: