Sanitka vezoucí těžce zraněnou ženu havarovala. Nedostala přednost

  18:52
Sanitka, která v pátek odpoledne převážela těžce zraněnou ženu od dopravní nehody do nemocnice, se po cestě střetla s osobním vozidlem. Nehoda zkomplikovala dopravu na několik hodin, testy na alkohol byly u všech řidičů negativní.

Sanitka převážející těžce zraněnou ženu se po cestě do nemocnice střetla s osobním vozidlem. (17. ledna 2020) | foto: Policie ČR

V pátek krátce před třináctou hodinou se u Uherského Hradiště střetla dvě nákladní vozidla. Třiašedesátiletý řidič jedné z dodávek vyvázl bez zranění. Řidiče druhého vozidla, jímž byl třiadvacetiletý mladík, odvezla záchranná služba s lehkým zraněním do uherskohradišťské nemocnice.

Fotogalerie

O rok starší spolujezdkyně tolik štěstí neměla a při nehodě utrpěla vážná zranění. Při převozu do zlínské nemocnice s ní ale sanita znovu havarovala.

„Řidič zdravotnického vozu sice jel se zapnutým výstražným světelným i zvukovým znamením, jenže při jízdě po Zlínské ulici mu z vedlejší silnice do cesty při předjíždění vjel třiačtyřicetiletý řidič vozidla Volkswagen Sharan. Ten totiž chtěl od známého autobazaru odbočit vlevo do Otrokovic“, popsala okolnosti nehody zlínská policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

Při této druhé dopravní nehodě se zranili všichni cestující, tedy i tříčlenná posádka sanitky, která navíc převážela těžce zraněnou ženu od první nehody, i řidič osobního vozu. 

Všechny zraněné převezli záchranáři do nemocnice. Dechové zkoušky řidičů nepotvrdily ani u jednoho přítomnost alkoholu. Celková škoda se pohybuje okolo jednoho milionu korun. Okolnosti u obou dopravních nehod vyšetřují policisté.

Autor: