Zlínský kraj má internát na prodej, Rožnov by z něj rád udělal bytovku

  8:54
Rožnovská radnice hodlá od Zlínského kraje koupit budovu internátu Střední školy informatiky, elektrotechniky a řemesel v ulici 1. máje. Vzniknout by v ní mohlo řádově třicet až čtyřicet městských bytů.

Radnice v Rožnově pod Radhoštěm (únor 2022) | foto: Zdeněk Němec, MAFRA

„Věříme, že by to mohlo pomoci zlepšit bytovou situaci ve městě,“ uvedl starosta Jan Kučera. „Snad se nám podaří s krajem dohodnout v brzké době, aby se tím mohlo zabývat už červnové zastupitelstvo. Pak bychom mohli začít s přípravou,“ dodal.

V internátě, který využívají studenti školy, se nachází 72 pokojů s výměrou 25 metrů čtverečních. „Některé by zůstaly ve stávající menší podobě, jiné by zase byly větší,“ naznačil Kučera.

Kraj chtěl původně budovu prodat v dražbě, ale poté co dostal informaci o zájmu města, záměr změnil. Obě strany nyní řeší cenu. Podle posudku hejtmanství by měla budova stát 26 milionů, znalecký posudek Rožnova hovoří o částce 23,9 milionu korun. Město proto navrhlo kraji cenu 25 milionů.

Zároveň chce mít přehled o stavu objektu a vyřešit právní vztahy k výměníkové stanici, která je součástí katastru a její vnitřní vybavení vlastní firma Energoaqua.

Vedení města plánuje na stavbu využít dotace, jednalo proto se zástupci Státního fondu podpory investic. „Prověřovali jsme programy na opravy budov, možná je kombinace dotace a výhodného úvěru,“ popsal Kučera.

Finance na proměnu internátu chce Rožnov získat i z prodeje městských bytů na Lesní. „O sedm bytů by měli mít zájem současní nájemci, lze nabídnout do prodeje i dalších devět, které jsou nyní neobsazené,“ řekl na posledním zastupitelstvu místostarosta Tomáš Gross.

V domě jsou také byty pronajaté firmě ON Semiconductor, která má smlouvu do konce roku. Město proto bude řešit, zda ji prodloužit, nebo společnosti nabídnout byty k prodeji.

Autor: