Pochod fanoušků i hold při zápase. Ve Vsetíně si připomněli zesnulého Čechmánka

  12:28,  aktualizováno  18:50
Několik stovek hokejových fanoušků tvořilo smuteční pochod, který před středečním utkáním se Sokolovem prošel Vsetínem a uctil památku jednoho z hrdinů místní i české zlaté generace z přelomu tisíciletí. Slavný hokejový brankář Roman Čechmánek zemřel o uplynulém víkendu ve věku dvaapadesáti let.

V čele průvodu nesli transparent s nápisem legenda, stejné heslo a také jméno zesnulého sportovce fanoušci během cesty městem skandovali. Plno bylo před zápasem i během něj také u pietního místa, které spontánně vzniklo po oznámení Čechmánkova úmrtí, u vstupu do zimního stadionu.

„Jeden z fanoušků, ozdobený šálou, u pietního místa poklekl, tiše pronesl modlitbu a zesnulému poděkoval za vše, co udělal pro vsetínský hokej i národní tým,“ popsal z místa reportér MF DNES.

K rozbruslení nastoupili domácí hráči v dresech se jménem Romana Čechmánka a číslem 23, s nímž v době největší hokejové slávy vsetínského klubu nastupoval k zápasům. Před úvodním hvizdem promluvila Čechmánkova dcera Kateřina a potom společně s oběma bratry, hráči i diváky, uctila památku svého otce. Během zápasu, symbolicky ve třiadvacáté minutě, rozhodčí přerušili hru.

Talentovaný brankář v 90. letech, před odchodem do zámořské NHL, pomohl Vsetínu k pěti titulům.

„Roman byl pro mě jeden z nejlepších gólmanů v republice. Výborný kamarád a vítězný typ. V žádném zápase nechtěl prohrát,“ reagoval někdejší Čechmánkův spoluhráč a současný sportovní manažer vsetínského klubu, Radim Tesařík.

Kluci tu s hokejem začínali i díky němu, vzpomínají ve Vsetíně na Čechmánka

Hokejový olympijský vítěz z Nagana a trojnásobný mistr světa zemřel neočekávaně v neděli 12. listopadu. Přesné okolnosti jeho úmrtí dosud nejsou známé. Nařízená pitva však vyloučila cizí zavinění i sebevraždu.

Pohřeb proběhne jen v úzkém rodinném kruhu.

Lidé ve Vsetíně vzpomínají na zesnulého brankáře Čechmánka (13. listopadu 2023):

13. listopadu 2023

Autoři: ,